Zasadzono symboliczny dąb w ramach akcji „Drzewo dla klimatu”

03 sierpnia Starosta Limanowski Mieczysław Uryga wraz z Dyrektorem Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Panem Stanisławem Wąsikiem, Dyrektorem Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Limanowej Panem Bogusławem Kowalskim oraz Doradcą ds. klimatu i środowiska zatrudnionym w Starostwie Powiatowym w Limanowej Panią Anną Galarowicz – Szczesiak, posadził symboliczny dąb w ramach akcji #dzrzewodlaklimatu (https://www.klimat.ekomalopolska.pl/).

 Dzisiejsze wydarzenie symbolicznie inauguruje działania w powiecie limanowskim, będące częścią projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego”.

Celem Projekt LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA jest pełne wdrożenie małopolskiego Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii, przyjętego przez Zarząd Województwa Małopolskiego w dniu 18 lutego 2020 r. Projekt realizowany jest przez Województwo Małopolskie we współpracy z dwudziestoma siedmioma partnerami z Polski i zagranicy. Budżet projektu to 16,4 mln EUR (ok. 70 mln zł), z czego 60 % to środki pozyskane z programu LIFE, a 35 %  to środki pozyskane z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Projekt realizowany jest w terminie od 1 stycznia 2021 do 31 grudnia 2030 r.

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content