Zbliża się XIV Zlot Zabytkowych Pojazdów w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu

17 oraz 18 września 2022 r. w Nowym Sączu odbędzie się „Zlot Zabytkowych Pojazdów” organizowany przez  Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu od roku 2009 roku. Wydarzenie motoryzacyjne gromadzi rocznie około 60 załóg z kraju i zagranicy. Celem wydarzenia jest budowanie i pogłębianie świadomości motoryzacyjnej, integracja środowiska kolekcjonerów pojazdów zabytkowych, miłośników historii, jak również przybliżanie najnowszych trendów obowiązujących we współczesnej motoryzacji.

 

 

    

Tegoroczny „XIV Zlot Zabytkowych Pojazdów” w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu – oddziale Muzeum odbędzie się w dniach 17-18 września. Wydarzenie co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród miłośników motoryzacji, ale również mieszkańców regionu i turystów z całej Polski.

W dniu 17 (sobota) września zmagania zlotowe rozpocznie rajd indywidualny pojazdów retro na trasie Nowy Sącz – Kasina Wielka, którego uczestnicy mają za zadanie pokonanie wyznaczonej trasy w oparciu o roadbook, zgodnie z przepisami ruchu drogowego oraz prezentację pojazdów na terenie ośrodka narciarskiego Kasina Ski w Kasinie Wielkiej.  W  niedzielę 18 września na rynku Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu odbędzie się  ekspozycja pojazdów uczestniczących Zlocie, zaś późnym popołudniem wszystkie pojazdy będzie można podziwiać podczas parady ulicami Nowego Sącza.

Organizatorzy zaplanowali również wiele dodatkowych atrakcji  dla uczestników Zlotu i publiczności m.in.: konkursy sprawnościowe i tematyczne. Dla dzieci zostanie utworzona specjalna „Strefa Małego Zlotowicza”, w której nie zabraknie atrakcji  i zabaw dla  najmłodszych.

Zachęcamy do udziału!

 

fot. Piotr Gaborek, Piotr Droździk

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content