Starostwo Powiatowe w Limanowej
34-600 Limanowa

Zdarzenia drogowe na terenie Powiatu Limanowskiego. Kronika policyjna

Kronika policyjna

W okresie od 08.10.2018 roku do 14.10.2018 roku na terenie powiatu limanowskiego odnotowano 25 kolizji i 1 wypadek drogowy. Policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących.

08.10.2018 roku o godz. 17.05 w miejscowości Przyszowa kierujący pojazdem m – ki VW Golf podczas manewru wyprzedzania pojazdu m – ki Audi A 4 potrącił osobę pieszą biegnącą lewa stroną drogi, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. W toku prowadzonych czynności Policjanci ustalili kierującego, który znajdował się w stanie nietrzeźwości 1,3 promila, pobrano mu również krew do badań a następnie zatrzymano w policyjnym areszcie.

Kolizje w weekend 13-12 X
Sobota 13 października:
-o godz. 6:20 w miejscowości Podłopień kierujący samochodem marki Toyota najechał na tył poprzedzającego go pojazdu marki Suzuki.
-o godz. 8:40 w miejscowości Przyszowa kierujący koparką wykonując prace ziemne w rejonie drogi powiatowej doprowadził do wypadnięcia z „łyżki” koparki kamienia który uszkodził jadący prawidłowo pojazd marki Opel.
-o godz. 13:00 w Limanowej na ul. Piłsudskiego kierujący pojazdem marki Opel podczas zmiany pasa ruchu nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu pojazdem marki Skoda w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów.
Niedziela 14 października:
-o godz. 13:10 w miejscowości Zamieście kierujący pojazdem marki Peugeot podczas zmiany pasa ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Opel.
-o godz. 16:50 w Mszanie Dolnej na ul. Krakowskiej kierujący pojazdem marki VW Golf włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu kierującemu pojazdem marki Nissan
-o godz. 17:25 w Mszanie Dolnej na ul. Krakowskiej kierujący pojazdem marki BMW najechał na tył poprzedzającego go pojazdu marki VW Tiguan.

Wszyscy kierujący byli trzeźwi, w w/w zdarzeniach nikt nie doznał poważnych obrażeń.

źr.: KPP Limanowa