Żegnamy uczniów klas maturalnych

zdjęcie grupowe absolwentów

W dniach 27 i 28 kwietnia 2023 r.  w szkołach średnich prowadzonych przez Powiat Limanowski miały miejsce uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego uczniów klas czwartych liceów i piątych techników. W pożegnaniu tegorocznych abiturientów uczestniczyli wychowawcy, nauczyciele, Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Artur Krzak, a towarzyszyli im rodzice i klasy młodszych roczników.

Podczas przemówienia starosta pogratulował wszystkim uczniom ukończenia edukacji szkolnej i życzył pomyślności podczas nadchodzących egzaminów maturalnych a potem w rekrutacji na wymarzone kierunki studiów. Zachęcał młodzież do wiązania swojej przyszłości z Powiatem Limanowskim i Małopolską. Uczestniczył też w uroczystym wręczeniu świadectw, nagród i gratulacji. Wyróżnieni zostali uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce od pierwszej do ostatniej klasy w całym cyklu nauczania, laureaci  olimpiad oraz konkursów tematycznych i sportowych, a także wyróżniający się w działalności społecznej. Każda ze szkół przygotowała piękną oprawę artystyczną, która jeszcze bardziej podkreśliła podniosły i wzruszający charakter tego wydarzenia. Uczniowie opuszczając mury szkolne nie zapomnieli o pamiątkowej sesji zdjęciowej, nie brakowało uścisków, łez ale też dowcipnych komentarzy.

Gratulujemy wszystkim absolwentom i trzymamy kciuki podczas matur.

LO w Zespole Szkół im. KEN w Tymbarku

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej