ZIMOWY CYKL SZKOLEŃ BUDOWLANYCH W EKONOMIE

30 listopada 2018 r.  rozpoczął się cykl szkoleń dla uczniów  technikum budowlanego. Zimowy pakiet szkoleniowy skierowany był głównie do uczniów klas III i IV. Pierwszą Firmą z której ofertą zostali zapoznani uczniowie  była Firma SELENA, wiodący  producent  uszczelniaczy, klei, pian i zapraw poliuretanowych, zapraw budowlanych,  materiałów do hydoizolacji. Przedstawiciel Firmy Pan Piotr Krzysztofiak rozpoczął szkolenie od wstępu przybliżającego historię działalności i profil spółki, a następnie uczniowie mieli możliwość  wykorzystania i wypróbowania  materiałów  w trakcie części praktycznej.

4 grudnia  swoją odsłonę pokazała Firma HILTI, współpracującą z  partnerską Firmą MUNIAK, którą reprezentowali Jan Muniak oraz Daniel Ślazyk. Firma HILTI oferuje kompleksowe usługi dla budownictwa na całym świecie- od oprogramowania, przez produkty narzędzia do pracy na budowie, po szkolenia, naprawy, testy i doradztwo.  Przedstawiciele Panowie Krzysztof Smakosz i Tomasz Wędziński oraz Pani Anna Odorowska zapoznali uczniów zarówno z system działania firmy jak również, co bardzo ważne dla naszych uczniów, przeszkolili ich w obsłudze elektronarzędzi i sprzętu budowlanego takiego jak osadzak akumulatorowy BX3, młoty wyburzeniowe TE2000/TE3000.

5 grudnia  natomiast  w naszym cyklu udział wzięła Firma FAKRO, czołowy polski producent oraz lider sprzedaży europejskiej w zakresie pakietów kompleksowego wykonania okien dachowych, systemów rolet i żaluzji, świetlików i wyłazów. Uczniowie mieli możliwość samodzielnego osadzenia okna dachowego wraz z pełną obróbką i uszczelnieniem otworu okiennego.  Całodzienne spotkanie  z przedstawicielami Firmy FAKRO, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, zostało profesjonalnie  zorganizowane i przeprowadzone zarówno pod względem teoretycznym i praktycznym. Szkolenie przeprowadził   Pan Piotr Michalik.

10 grudnia ze swoją bazą produktów  uczniów zapoznała Firma KREISEL, jeden z czołowych producentów materiałów budowlanych w Polsce. Firma KREISEL, jest jedną z najwyżej notowanych  firm z sektora chemii budowlanej, jest producentem oferującym bogatą gamę wysokogatunkowych, nowoczesnych materiałów budowlanych umożliwiających budowę, remont i dekorację mieszkań, domów. Wśród nich najważniejsze to: zaprawy klejące, tynki zewnętrzne i wewnętrzne, środki gruntujące i izolujące, wylewki samopoziomujące, zaprawy murarskie, masy spoinujące, farby elewacyjne i gładzie, a także systemy ociepleń ścian zewnętrznych budynków ( na styropianie i wełnie) oraz preparaty czyszczące i konserwujące. Przedstawiciel Firmy Pan Dariusz Grzywacz wspaniale przygotowany wykonał z uczniami  pełne ocieplenie ściany, tynk akrylowy oraz  mozaikowy.   Poznawanie nowych rozwiązań w budownictwie i Firm jest wspaniałą motywacją dla młodzieży Naszej szkoły, która chętnie bierze udział w tego typu formach aktywizacji kierowanych precyzyjnie do ich ścieżki kształcenia zawodowego i dedykowanych specjalnie dla Nich.

Oprac.na podst.: ZS Nr 1 w Limanowej,

Fot.: j.w.

image_pdfimage_print

Udostępnij