Znamy laureatów XXVI Plebiscytu na Najpopularniejszego Piłkarza i Trenera Ziemi Limanowskiej 2023

medal z żółto-czerwona wstęgą na tle listu gratulacyjnego

4 marca 2024 r.

2 marca br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Limanowej odbyła się Uroczysta Gala wręczenia medali, listów gratulacyjnych i nagród dla laureatów XXVI Plebiscytu na Najlepszego Piłkarza i Trenera Ziemi Limanowskiej 2023. Honorowy patronat nad plebiscytem objął Starosta Limanowski Mieczysław Uryga a patronat medialny Limanowski Portal Informacyjny Limanowa.in. Organizatorem podsumowania był Zarząd Podokręgu Piłki Nożnej z prezesem Stanisławem Strugiem na czele. Galę prowadził Dawid Jasica – Dyrektor Pływalni Limanowskiej i Członek Zarządu PPN Limanowa.

Wśród zaproszonych gości obecni byli: Poseł na Sejm RP – Urszula Nowogórska, Poseł na Sejm RP – Arkadiusz Mularczyk, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego – Grzegorz Biedroń, Starosta Limanowski – Mieczysław Uryga, Przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego – Józef Pietrzak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego – Jan Więcek, Prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej – Ryszard Kołtun, Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego – Józef Jaworski, Radni Rady Powiatu Limanowskiego – Kazimierz Jasiński i Marian Wójtowicz, Burmistrz Miasta Limanowa – Władysław Bieda, Burmistrz Miasta Mszana Dolna – Anna Pękała, Wójt Gminy Limanowa – Jan Skrzekut, Wójt Gminy Laskowa – Piotr Stach, Wójt Gminy Łukowica – Bogdan Łuczkowski, Wójt Gminy Tymbark – Paweł Ptaszek, Z-ca Wójta Gminy Mszana Dolna – Katarzyna Szybiak, Sekretarz Gminy Kamienica – Jarosław Augustyniak, Członek Zarządu MZPN Prezes Podokręgu Piłki Nożnej Limanowa – Stanisław Strug. Udział wzięli również członkowie Zarządu Podokręgu Piłki Nożnej, Prezesi  Klubów Sportowych, laureaci plebiscytu, trenerzy, piłkarze, działacze oraz rodzice zawodników.

Nagrodzeni w poszczególnych kategoriach.

Drużyna Roku 2023: MKS LIMANOVIA LIMANOWA – Halowy Mistrz Małopolski w kategorii młodzików – zwycięzca Turnieju „Małopolska Zima 2023” w składzie: Mateusz Smoleń, Patryk Potoniec, Tymon Kwandrans, Dominik Pączek, Franciszek Potoniec, Błażej Kochański, Grzegorz Groń, Bartłomiej Kałużny, Karol Huber, Ksawery Bieda, Marek Woźniak, Szymon Mrożek. Trenerzy: Adam Gawlik, Marcin Kożuch, Dariusz Mrożek.

Drużyna Roku 2023 – AP „Mam Talent” – Limanowa, Halowy Mistrz Małopolski w kategorii Orlików, zwycięzca turnieju „Małopolska Zima 2023” w składzie: Sebastian Wątor, Wiktoria Kocoń, Szymon Podgórni, Jakub Marek, Dominik Surma, Jakub Grzegorzek, Tomasz Zimirski, Bartosz Chełmecki, Kacper Firlej, Szymon Kalemba, Dominik Dudek, Oliwier Kapera, Mateusz Piekarczyk.
Trenerzy: Adrian Mrózek, Marek Jajeśnica, Kamil Musiał.

KATEGORIA TALENTY PIŁKARSKIE – wyniki sportowe w skali kraju
Wojciech Urbański – Harnaś Tymbark – Wisła Kraków – Legia Warszawa
Wiktoria Kocoń – Akademia Piłkarska „Mam Talent” Limanowa
Weronika Kaim –  Halny Kamienica – Weronica Staszkówka  Jelna