ZSTiO ma nową halę!

Widok na nową halę soprtową podczas uroczystości otwarcia

29 stycznia br. miało miejsce oddanie nowej hali sportowej przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej, będącej jedną z najważniejszych inwestycji powiatu limanowskiego realizowanych w latach 2015 – 2017.

Wydarzenie to zgromadziło licznie przybyłych gości. Zaproszenie na uroczystość przyjęli m.in: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów, Poseł na Sejm RP Wiesław Janczyk, Senator RP Jan Hamerski, przedstawiciele Zarządu Powiatu Limanowskiego Jan Puchała, Mieczysław Uryga, Agata Zięba, Wojciech Włodarczyk i Jan Więcek.

W spotkaniu uczestniczyli również, przedstawiciele Rady Powiatu Limanowskiego na czele z  Wiceprzewodniczącymi: Franciszkiem Dziedziną i Markiem Czeczótką, a także Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda i Zastępca Wójta Gminy Limanowa Marian Mąka. Obecni na uroczystości byli również dyrektorzy szkół i jednostek powiatu limanowskiego. Przede wszystkim jednak byli uczniowie, rodzice i grono pedagogiczne Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej, z dyrektorem Janem Skrzekutem na czele.

Zaproszeni na uroczystość goście siedzący w pierwszym rzędzie

Zaproszenie na uroczystość goście c.d.  Młodzież ZSTiO stojąca na antrsoli

W swoim przemówieniu, Starosta Limanowski Jan Puchała skierował słowa podziękowania do wszystkich tych, którzy przyczynili się do realizacji tejże inwestycji. Szczególnie podkreślił rolę Wicestarosty Limanowskiego Mieczysława Urygi, który w imieniu Zarządu Powiatu jest odpowiedzialny za prowadzenie inwestycji powiatowych w obecnej kadencji.

Starosta złożył również podziękowanie na ręce Członków Zarządu Powiatu, Rady Powiatu Limanowskiego a także dyrektorów i  pracowników Wydziału Rozwoju, Inwestycji i Pozyskiwania Środków Zewnętrznych, Wydziału Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości, a także Wydziału Edukacji i Sportu.

Słowa podziękowania skierował również do Sekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów Wiesława Janczyka za wsparcie i przyznane dodatkowe środki z Ministerstwa. Podziękował także byłej Dyrektor ZSTiO Grażynie Szumilas oraz obecnemu Dyrektorowi placówki – Janowi Skrzekutowi.

Starosta Limanowski Jan Puchała podczas przemówienia

Uroczystego poświęcenia sali dokonał ks. dr prałat Wiesław Piotrowski Proboszcz Parafii Limanowskiej.

Ks. Prałat dr Wiesław Piotrowski podczas poświecenia nowej hali sportowej

Zaproszeni goście w tracie uroczystego otwarcia hali sportowej

Zaproszeni goście przecinają uroczyście czerwoną wstążkę   Starosta Limanowski Jan Puchała wraz z Wicestarostą Limanowskim Mieczysławem Urygą przekazją dyrektorowi placówki nowe piłki

Młodzież Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących na tę okoliczność przygotowała program artystyczny prezentując swoje zdolności sportowe.

Młodzież ZSTiO podczas okolicznościowego występu artystycznego  Młodzież ZSTiO podczas okolicznościowego występu artystycznego

Inwestycja pn. „Budowa hali sportowej przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej” dofinansowana została przez Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej będący w dyspozycji Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wartość inwestycji – ok 4 mln 470 tys. zł
Wartość wydatków kwalifikowanych – 3 mln 509 tys. 974 zł
Wysokość dofinansowania: 1 mln 92 tys. zł (co stanowi 31,1% wydatków kwalifikowanych)

Przedmiotem przedsięwzięcia była budowa hali sportowej połączonej łącznikiem ze szkołą wraz z infrastrukturą techniczną przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej. Obiekt składa się z dwóch elementów: ze skrzydła, w którym zlokalizowana jest przewiązka łącząca halę ze szkołą oraz z głównego korpusu hali sportowej z zapleczem. W budynku głównym na poziomie parteru znajduje się hala sportowa wraz z ze strefą socjalno – szatniową.

Hala przeznaczona jest głównie do realizowania zajęć dydaktycznych z uczniami szkoły, treningów sportowych z zakresu gier zespołowych oraz rozgrywania zawodów sportowych na wszystkich szczeblach rozgrywek krajowych. Wymiary hali sportowej to 38,75 x 21,60 m i wysokość od podłoża 9,63 m, natomiast powierzchnia sportowa ma wymiary 36 x 20 m.  Znajduje się tu pełnowymiarowe (28 x 15 m) boisko do koszykówki oraz 3 boiska do siatkówki o wymiarach 18 x 9 m każde (jednocześnie korzystać będzie można z 2 boisk do siatkówki usytuowanych w poprzek hali, oddzielonych za pomocą podnoszonych kurtyn systemowych zamontowanych na konstrukcji nośnej dachu lub z 1 boiska usytuowanego centralnie). W strefie socjalno-szatniowej znajdują się m.in. 3 zespoły szatni i umywalni, 1 zespół przystosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne oraz pomieszczenie przygotowania zawodników. Na poziomie piętra usytuowane są trybuny stałe na 120 osób, komunikacja, zespół pomieszczeń dla trenera wraz z łazienką oraz toalety ogólnodostępne (w tym dla osób niepełnosprawnych). Powierzchnia części sportowej (arena hali, widownia, niezbędne zaplecze sanitarne i techniczne) stanowi 90,08 % ogólnej powierzchni użytkowej obiektu.

Więcej informacji odnośnie najważniejszych inwestycji realizowanych w 2017 roku tutaj.