Życzenia w Międzynarodowym Dniu Pielęgniarki i Położnej!

12 maja obchodzimy Międzynarodowy dzień Pielęgniarek i Położnych. Jest to święto ustanowione przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek (ICN) na Kongresie w Meksyku w 1973 rok na pamiątkę urodzin Florence Nightingale, prekursorki nowoczesnego pielęgniarstwa, założycielki pierwszej szkoły pielęgniarskiej przy szpitalu św. Tomasza w Londynie.

Dziś składamy życzenia i wyrazy wdzięczności Pielęgniarkom, Pielęgniarzom oraz Położnym, którzy na oddziałach naszych szpitali i w przychodniach każdego dnia z oddaniem realizują swoje powołanie służąc osobom wymagającym opieki medycznej swoją wiedzą, pomocą i doświadczeniem, a także wspierają lekarzy w ich pracy.

Drogie Pielęgniarki, Pielęgniarze oraz Położni! Przyjmijcie dziś podziękowania za uśmiech, cierpliwość i umiejętność zrozumienia sytuacji i uczuć pacjentów. Wasza obecność zawsze stanowi dla nich prawdziwe oparcie, niesie otuchę i dodaje sił podczas walki o zdrowie, a także sprawia, że pobyt w szpitalu staje się o wiele mniej stresującym doświadczeniem.

Życzymy wiele zdrowia, sił oraz energii do działania, tak potrzebnej szczególnie teraz, gdy wszyscy wciąż doświadczamy skutków pandemii Covid-19. Oby wasz trud i zaangażowanie, były bardziej doceniane na co dzień, a życzliwość, zaufanie i wdzięczność ze strony tych, którym pomagacie wynagradzały wszelkie trudne sytuacje spotykające Was w pełnej wyzwań pracy zawodowej.

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content