Akcja „Regionalne Smaki Powiatu Limanowskiego”- podsumowanie edycji 2024

4 września 2024 r.

Zakończyła się IV edycja organizowanej przez Powiat Limanowski kulinarnej akcji pn. Regionalne Smaki Powiatu Limanowskiego”. Cykliczne, cotygodniowe wydarzenia odbywające się w wakacyjne piątki (od 28 czerwca do 30 sierpnia br.) na rynku w Limanowej, miały na celu promowanie regionalnej kuchni i kultury, a także przybliżenie działalności lokalnych kół gospodyń wiejskich. Mieszkańcy Limanowej oraz goście mogli poznać smak tradycyjnego jedzenia i wielu wyjątkowych produktów najwyższej jakości, z których słynie Powiat Limanowski. Nie zabrakło także rękodzieła oraz wyrobów artystycznych.

W tegorocznej akcji „Regionalne Smaki Powiatu Limanowskiego” wzięły udział następujące Koła Gospodyń:

KGW Podłopień

KGW Łososina Górna

KGW Gosposie z Mszany Górnej

KGW Mstów

KGW Lipowe

KGW Kamienica Górna

KGW Młyńczyska

KGW Wysokie

Ponadto  w akcji udział wzięli także: Pani Halina Janik (rękodzieło artystyczne), Pani Stanisława Oleksy (tradycyjne wiązanki z ziół i kwiatów) oraz Chleb Męciński (Halina i Marek Piwowar)

Dziękujemy wszystkim uczestnikom letnich wydarzeń kulinarnych które miały miejsce na limanowskim Rynku – Kołom Gospodyń i producentom pielęgnującym dziedzictwo kulinarne i tradycje naszego regionu oraz wszystkim tak licznie odwiedzającym stoiska promocyjne. Zapraszamy w przyszłym roku do udziału w kolejnej odsłonie akcji.

[ssba-buttons]