Sezon zimowy w powiecie limanowskim ogłaszamy za otwarty!

Aura sprzyja narciarzom, ruszają kolejne stacje narciarskie, armatki pracują pełną parą, a narciarze cieszą się pierwszymi szusami – to znak, że sezon zimowy już oficjalnie otwarty! Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego 2018/2019 odbyło się 14 grudnia w Ośrodku Narciarskim Słotwiny Arena. Organizatorem była Małopolska Organizacja Turystyczna. Powiat Limanowski podczas otwarcia sezonu tradycyjnie reprezentowała Dyrektor Wydziały Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości Justyna Tokarczyk.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania uczestników sympozjum, którego dokonali Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Tomasz Urynowicz, Prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej Leszek Zegzda, Burmistrz Krynicy – Zdrój Piotr Ryba oraz Członek Zarządu Ośrodka Stacji Narciarskiej Słotwiny Arena Maciej Szymański.

Następnie przebieg swojej kariery zaprezentował ambasador zimowej Małopolski- Andrzej Bargieł – pochodzący z Łętowni skialpinista, który kilka miesięcy temu jako pierwszy człowiek na świecie dotarł na K2, aby zjechać z niego na nartach.

O inwestycjach w obszarze infrastruktury turystyki zimowej opowiedział Grzegorz Lenartowicz z Ośrodka Narciarskiego Słotwiny Arena. Uczestnicy mogli również wziąć udział w wystąpieniu Macieja Karzyńskiego z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie, który przekazał szczegółowe informacje na temat śniegu w Małopolsce.

Na zakończenie w ślad za przeprowadzonym audytem, odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów punktom Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej, o którym więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

Podczas otwarcia sezonu nie zapomniano także o najmłodszych narciarzach i przygotowano dla nich spotkanie z sympatycznym Inspektorem Wawelkiem, który wraz z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie uczył jak bezpiecznie poruszać się na stokach.

[ssba-buttons]