Powiatowy Urząd Pracy w Limanowej podpisał porozumienie dotyczące wdrożenia modelu kompleksowej rehabilitacji zawodowej umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy.

Plakat imformacyjny programu "Powrot do zdrowia - powrót do pracy"

24 listopada 2021 r. w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie uroczyście podpisano porozumienie o współpracy dot. projektu  pn. „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy” realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Limanowej.

Stronami podpisanego właśnie porozumienia są: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Oddział w Krakowie oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie i Powiatowe Urzędy Pracy z całej Małopolski. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Urszula Rusecka – Przewodnicząca Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, Poseł na Sejm RP, Józef Gawron – Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Marta Mordarska – radna województwa i Dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON i Jan Gąsienica-Walczak – Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele małopolskich Urzędów Pracy. Powiatowy Urząd Pracy w Limanowej reprezentował dyrektor Marek Młynarczyk.

Rehabilitacja Kompleksowa to oferta dla osób, które z powodu choroby lub wypadku straciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, ale chciałyby podjąć inną pracę, adekwatną do ich zainteresowań i stanu zdrowia. To również szansa dla tych, którzy ze względów zdrowotnych nigdy nie pracowali, lecz chcieliby zmienić tę sytuację – zdobyć zawód i podjąć satysfakcjonującą pracę odpowiednią do ich możliwości zdrowotnych.
W powrocie do aktywności zawodowej pomagają Ośrodki Rehabilitacji Kompleksowej, oferując niezbędną rehabilitację i szeroką ofertę kursów zawodowych dostosowanych do potrzeb osób z ograniczeniami zdrowotnymi. Pobyt, rehabilitacja i szkolenia są bezpłatne.
Co oferuje Ośrodek Rehabilitacji Kompleksowej?

• pomaga ocenić stan zdrowia i podjąć niezbędne działania, aby w jak największym stopniu odzyskać sprawność,
  • pomaga odzyskać wiarę we własne możliwości, wybrać nowy zawód i zdobyć kwalifikacje niezbędne do jego wykonywania,
  • pomaga znaleźć pracę dopasowaną do możliwości i potrzeb lub rozpocząć działalność gospodarczą.

Urzędy Pracy z Małopolski będą wspierały program poprzez promocję informacji w swoich siedzibach i na stronach internetowych. Powiatowe Urzędy Pracy będą wspierały także w procesie rekrutacji.
Szczegółowe informację dotyczące zasad udziału w projekcie można znaleźć  TUTAJ.