Album Powiatu Limanowskiego wyróżniony w międzynarodowym konkursie transgranicznym

12 czerwca Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, odebrał z rąk Przewodniczącego Rady Związku Euroregion „Tatry” Bogusława Waksmundzkiego, wyróżnienie dla Powiatu Limanowskiego, który został uznany Mikroliderem Pogranicza, w kategorii najlepsza polsko-słowacka publikacja, za wydany w 2022 roku, album transgraniczny pt. „100% emocji”.

Konkurs realizowany był w ramach projektów parasolowych pt. „Łączy nas natura i kultura” oraz pt. „Wspólne kształcenie zawodowe na pograniczu polsko-słowackim”, współfinansowanych przez Unię Europejską, z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

Album jest częścią większego projektu, który powiat limanowski realizował w 2022 roku, gdzie oprócz wydawnictwa zorganizowano transgraniczną konferencję poświęconą turystyce regionów pogranicza oraz zorganizowano dwie wizyty studyjne na Słowacji – 1 dla KGW i 2 dla branży turystycznej. Ostatnią wizytę zorganizowano w powiecie limanowskim dla branży ze Słowacji.

Album został wydany w nakładzie 1000 egzemplarzy w formacie zbliżonym do A4, 120 stron.

W albumie znalazły się zdjęcia znanych w Małopolsce fotografów takich jak Kamil Bańkowski, Paweł Mucha, Rafał Ociepka, Jakub Toporkiewicz, Michał Wojtas, Janusz Wańczyk oraz autorzy zdjęć słowackich Ladislav Pagacik, Igor Kupco, Frantisek Risian, Pavol Kajan.

Za projekt graficzny i skład odpowiadała Umbra Design Bożena Wojtanowska, druk Drukarnia Skleniarz. Koncepcja wydania oraz teksty są autorstwa Pawła Tokarczyka i Vladislava Adamca. Opracowaniem całości wydawnictwa zajęli się Paweł Tokarczyk, Anna Król, Vladimir Adamec, Beata Valekova.