Alternatywne sporty na stokach narciarskich

Rodzina jadąca na rowerach

Powiat Limanowski w sezonie letnim oferuje różnorodne atrakcje w ośrodkach narciarskich oraz na Mogielicy. Zachęcamy do skorzystania z możliwości uprawiania sportu również w tym okresie.

Ośrodek Kasina-Ski proponuje Bike-Park – są to trasy rowerowe, które rozpocznają swoją działalność już w weekend majowy. Od maja ruszy również kolej linowa w weekendy, natomiast w okresie wakacji będzie ona czynna przez 5 dni w tygodniu, z uwzględnieniem soboty i niedzieli. Bike – Park to także sklep z rowerami, wypożyczalnia rowerów oraz nauka jazdy na rowerach.

Trasy rowerowe bike park kasina wielka

W Koninkach-Ski jest możliwość skorzystania z wyciągu na Tobołów, który jest czynny zawsze w weekendy w godzinach 9.00- 17.00, Ew. dla większych grup zorganizowanych po wcześniejszej rezerwacji. W okresie wakacyjnym (lipiec – sierpień) kolej jest czynna codziennie. Ośrodek oferuje piesze wycieczki na Turbacz oraz do Obserwatorium Astronomicznego na Suchorze.

Z bardzo ciekawych atrakcji sportowych można skorzystać na trasach biegowych wokół Mogielicy. W sezonie letnim trasy są uzupełnieniem szlaków turystycznych, ścieżek rowerowych czy konnych. Bezpłatny dostęp do sprzętu sportowego, w tym  60 rowerów górskich, kijki do nordic walkingu oraz sprzęt sportowy dla osób niepełnosprawnych. Zachęca do korzystania z tego typu propozycji. Wędrowców zachwycają tu niepowtarzalne widoki na góry Beskidu Wyspowego: Łopień, Ćwilin, Jasień, Beskid Sądecki, Gorce, Pieniny i Tatry.

Mapa tras biegowych na Mogielicy

Zapraszamy do korzystania z  atrakcji wiosenno – letnich!