Budowa nowej linii kolejowej Podłęże- Szczyrzyc- Tymbark/Mszana Dolna oraz modernizacja istniejącej linii kolejowej nr 104 Chabówka-Nowy Sącz -etap I

19 października w siedzibie Starostwa Powiatowego w Limanowej odbyło się spotkanie dotyczące budowy nowej linii kolejowej Podłęże-Szczyrzyc- Tymbark/Mszana Dolna oraz modernizacji istniejącej linii kolejowej nr 104 Chabówka-Nowy Sącz -etap I.

Spotkanie przedstawicieli powiatu limanowskiego na czele z Janem Puchałą starostą limanowskim odbyło się z udziałem przedstawicielami PKP Polskie Koleje Liniowe -Centrum Realizacji Inwestycji Region Południowy.

Głównym tematem był planowany przebieg budowy nowej linii kolejowej, która będzie przecinała drogi powiatowe w 10 miejscach. W miejscach tych, zgodnie z wstępnymi ustaleniami zaplanowana została budowa nowych wiaduktów kolejowych nad drogami powiatowymi, bądź budowa wiaduktów drogowych nad liniami kolejowymi w ciągu dróg powiatowych.

W obszarze istniejącego wiaduktu kolejowego w miejscowości Podłopień/ Zawadka w ciągu drogi powiatowej 1632K Kępanów-Tymbark (droga w kierunku Jodłownika) planowane jest wykonanie rozwidlenia linii kolejowej Podłęże -Szczyrzyc -Tymbark z modernizacją istniejącej linii Chabówka-Nowy Sącz.

W związku z powyższym, Starosta Limanowski Jan Puchała zwrócił uwagę na zasadność zaprojektowania w sąsiedztwie zabytkowego wiaduktu kolejowego w Zawadce, nowego wiaduktu kolejowego, oraz przejazdu drogowego o dwóch pasch ruchu w obu kierunkach z zachowaniem tzw. skrajni drogowej (odpowiedniej wysokości) dotyczącej możliwości przejazdu przez obiekt samochodów ciężarowych.

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content