Cheerleaderki wicemistrzyniami Europy

cheerleaderki w biało-czerwonych strojach z pucharem

Cheerleaderki „Global Cheer” (połączone zespoły „Diamond Cheer” z Kamienicy i „Cheer NS” z Nowego Sącza) jako reprezentantki Polski zdobyły srebrny medal podczas Mistrzostw Europy Cheerleaders w Weronie. Drużyna przygotowana przez Mirosława Haczka startowała w kategorii junior all girl advanced.

W dniach 30 czerwca – 2 lipca 2023 r. w Weronie odbyły się Mistrzostwach Europy Cheerleaders. Kamieniczanki z Diamond Cheer razem z zawodniczkami z Cheer NS z Nowego Sącza startowały jako 24-osobowa drużyna Global Cheer. Dziewczyny spisały się rewelacyjnie, zdobywając wicemistrzostwo Europy.
– Dziękujemy wszystkim za wsparcie, w szczególności Województwu Małopolskiemu za ciągłe wspieranie cheerleadingu w Polsce; gminie Kamienica za to, że docenia to, co ma; Powiatowi Limanowskiemu i wielu innym osobom za docenianie naszej ciężkiej pracy i pomaganie w realizowaniu naszych planów – relacjonuje trener Mirosław Haczek.
W ramach zasłużonego odpoczynku wicemistrzynie zwiedziły Weronę, Sirmione – miasto na południu jeziora Garda oraz Wenecję. Wszędzie prezentowały swoje niesamowite umiejętności.
Głównym partnerem przygotowań i startu w Mistrzostwach Europy Cheerleaders było Województwo Małopolskie. Partnerzy wyjazdu to: Powiat Limanowski, Gmina Kamienica, Galeria „Trzy Korony” – Nowy Sącz, „Gramet” Barcice.

Info./foto: UG Kamienica

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content