Dofinansowanie w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj polskie ślady w Europie”

Powiat Limanowski otrzymał wsparcie finansowe w wysokości 150 000,00 zł na realizację zadania w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj polskie ślady w Europie”.

Przyznane przez Ministra środki finansowe przeznaczane są na dofinansowanie zagranicznych wycieczek szkolnych, związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra.  Celem przedsięwzięcia jest uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania zabytków polskiej kultury na terenie Europy i zaznajomienie ich z osiągnięciami naukowymi Polaków poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

W obecnej edycji programu Ministerstwo Edukacji i Nauki przyznało dofinansowanie uczniom 3 szkół prowadzonych przez Powiat Limanowski:

• Technikum w Zespole Szkół Nr 1 w Limanowej,
  • Technikum w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej,
  • Technikum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Mszanie Dolnej.

Łączna wartość przedsięwzięcia wynosi 207 460,00 zł.