Edukacja prawna – cyberprzemoc

Plakat -edukacja prawna - cyberprzemoc. Dziewczyna siedząca na podłodze przed laptopem..ałoniętymi rękami oczami. Zasłania dłońmi oczy, prawdopodobnie płacze.

Cyberprzemoc to wyrządzenie emocjonalnej krzywdy drugiemu człowiekowi. Osoby, które stosują cyberprzemoc używają do tego celu Internetu albo telefonów komórkowych.

Jeśli jesteś ofiarą cyberprzemocy – jak najszybciej powiedz o tym komuś bliskiemu lub zgłoś ten fakt na policję. Jeśli widzisz, że ktoś kogoś nęka za pomocą internetu czy telefonu komórkowego – nie bądź obojętny, ZAREAGUJ! Cyberprzemoc w przeciwieństwie do przemocy fizycznej nie zostawia śladów na ciele i nie widać jej gołym okiem.

CYBERPRZEMOC to obecnie poważny problem zwłaszcza wśród młodzieży.

Koniecznie zobacz viedo przygotowane przez  Stowarzyszenie Sursum Corda i dowiedz się jak sobie radzić z taką formą przemocy, która dotyka nas poprzez dostępne środki elektroniczne.

Pamiętaj też, że na terenie Powiatu Limanowskiego możesz uzyskać wsparcie w trudnej sprawie, korzystając z nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnej mediacji. Więcej informacji TUTAJ

 

Zadanie z zakresu administracji rządowej finansowane ze środków budżetu państwa przekazanych przez Powiat Limanowski

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content