FERIE 2020. Gdzie na narty w powiecie limanowskim?

FERIE 2020. Gdzie na narty w powiecie limanowskim? - informator, widok stoku Kasina - SKI

Powiat Limanowski to wymarzone miejsce dla miłośników narciarstwa i chociaż w ostatnim czasie warunki pogodowe bywają wybredne, to stacje narciarskie już zostały przygotowane. A co więcej w piątek 10 stycznia w Powiecie Limanowskim zainaugurowany został sezon narciarski 2020 w Małopolsce, a to oznacza, że rozpoczęcie szusowania na stokach czas zacząć!

 

TRASY NARCIARSTWA BIEGOWEGO  -> Wypożyczalnia czynna jest 7 dni w tygodniu w godz. od 9.00 do 17.00

Najdłuższa z nich to „Mogielica”, mająca aż 21 km. Trasa zlokalizowana jest na terenie gmin: Słopnice i Dobra, przeznaczona dla osób chcących doskonalić swoje umiejętności narciarskie. Prowadzona jest leśnymi stokówkami (ok. 750-850  m. n.p.m.), wokół najwyższego szczytu Mogielicy. Pętla o długości 21 km zaczyna się i kończy przy parkingu na „Wyrębiskach”, oddalonego od wypożyczalni o 3 km – przy zielonym i żółtym szlaku turystycznym.

Trasa na „Polanie Stumorgowej” Pokrywa śniegu do 60cm. Trasa oblodzona.  Drugą co do długości jest ponad 2 km trasa zlokalizowana na Polanie Stumorgowej pod Mogielicą (utworzona w zależności od warunków pogodowych). Znajduje się na wysokości 1050-1100 metrów. Przebiega po niebieskim szlaku turystycznym, który prowadzi na Mogielicę. Z główną trasą wokół najwyższego szczytu Beskidu Wyspowego łączy się w okolicach 6. km.

Na uczących się dopiero jazdy na nartach czeka zaś „mała pętla” przy stadionie LKS Zalesianka o długości 1200 metrów.

Przypominamy, że w związku z zakończeniem w dniu 31.12.2019 r. okresu trwałości projektu pn. „Budowa narciarskich tras biegowych z funkcją rekreacji letniej w rejonie Góry Mogielica wraz z infrastrukturą towarzyszącą” od dnia 2.01.2020 r. wypożyczenie sprzętu sportowego jest PŁATNE!

Zachęcamy do śledzenia aktualnych warunków na trasach na Fanpage Trasy Biegowe Mogielica

 

LIMANOWA SKI   położona w kotlinie górskiej w Beskidzie Wyspowym na północnych zboczach Łysej Góry, ok. 5km od centrum Limanowej. Na szczyt w ciągu 5 minut wywozi  kolej krzesełkowa skąd możemy wybrać jedną z 2 tras zjazdowych:

niebieską – widokową i rekreacyjną trasę dla początkujących i średnio-zaawansowanych narciarzy o długości 1000m biegnącą przez las, początkowo południowo – wschodnim szczytowym zboczem, następnie wschodnim, aby znów włączyć się w bardzo szeroki północny obszar głównego stoku.

czerwoną – trasę dla zaawansowanych narciarzy o długości 700m. wiodącą wzdłuż kolei krzesełkowej, posiadającą certyfikat FIS do organizowania międzynarodowych zawodów w kategorii slalom. Początkowy odcinek trasy jest bardzo stromy i przechodzi w łagodny przy dolnej stacji. Stawiający pierwsze kroki jak i doszkalający się narciarze mogą skorzystać z 300m. łagodnej, zielonej trasy przy wyciągach orczykowych.

Godziny otwarcia i bieżące informacje można śledzić na FB LINK

 

LASKOWA-SKI   posiada jedną z najdłuższych i najnowocześniejszych kolei krzesełkowych w Polsce. Tatrapoma TS-4 to nowoczesny wyciąg o długości 1550 m. – Dzięki rozbudowanemu systemowi sztucznego naśnieżania i ratrakom stok jest zawsze doskonale przygotowany, a trasy o zróżnicowanym poziomie trudności gwarantują wspaniałą zabawę zarówno początkującym jak i tym bardziej zaawansowanym miłośnikom białego szaleństwa. Najdłuższą trasa ma 2005m, a suma wszystkich tras zjazdowych wynosi blisko 4800 m. Stok jest w całości oświetlony.

Godziny otwarcia i bieżące informacje można śledzić na FB LINK

 

OSTOJA KONINKI to górski ośrodek wypoczynkowy usytuowany u podnóża gór Gorców. Bezpośrednio przy ośrodku znajduje się kolej linowa. Dla narciarzy czynna jest trasa główna z Tobołowa, natomiast dla dzieci – trasa Hutek.

Godziny otwarcia i bieżące informacje można śledzić na FB LINK

 

STACJA NARCIARSKA KASINA SKI to ośrodek zlokalizowany w Kasinie Wielkiej, który dzięki swojemu położeniu blisko Krakowa i Nowego Sącza, od wielu lat jest miejscem aktywnego zimowego wypoczynku. Stacja dysponuje  6-osobową koleją krzesełkową z charakterystycznymi pomarańczowymi osłonami. Cechą charakterystyczną nartostrady jest jednolite pochylenie na całej długości, co oznacza wyśmienitą jazdę zarówno dla początkujących, jak i wytrawnych narciarzy. Do dyspozycji początkujących i dzieci w tym sezonie przygotowaliśmy wyciąg taśmowy Sunkid.

Godziny otwarcia i bieżące informacje można śledzić na FB LINK

 

STACJA NARCIARSKA SKI LUBOMIERZ umiejscowiona jest na północnym stoku Jaworzynki (1026 m n.p.m.) – tuż przy granicy Gorczańskiego Parku Narodowego. Z górnej stacji, przez którą przebiega szlak na Kudłoń i Turbacz, narciarze i snowboardziści mogą podziwiać piękną panoramę Beskidu Wyspowego. W ośrodku zainstalowane są obecnie trzy wyciągi narciarskie. Szybki, podwójny orczyk o długości prawie 700 metrów i różnicy wzniesień dochodzącej do 200 metrów,  pojedynczy wyciąg orczykowy o długości 400 metrów i różnicy wzniesień prawie 110 metrów.

Godziny otwarcia i bieżące informacje można śledzić na FB LINK

 

 

 

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content