Festiwal Beskidzkie Rytmy i Smaki w Kamienicy

16 lipca 2023 r. Gmina Kamienica była gospodarzem X Festiwalu Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki” – imprezy, której celem jest promocja kultury regionalnej i atrakcji Beskidu Wyspowego.

Wydarzenie odbyło się przy Hali Widowiskowo – Sportowej w Kamienicy.

Główny punkt festiwalu stanowił Przegląd Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Kamienica. Każde koło gospodyń miało za zadanie przygotować potrawę regionalną do degu­­stacji (kwaśnica), scenkę obyczajową, pieśń ludową oraz rękodzieło artystyczne.

Oceny prezentacji kulinarnych i artystycznych dokonało  jury składzie: Jadwiga Adamczyk – kierownik Działu Animacji Kultury Ludowej MCK „Sokół” w Nowym Sączu, Aneta Wolańska – dyrektor WOK w Tylmanowej i Maria Winkiewicz – były długoletni pracownik GOKSiR w Kamienicy.

Pierwsze miejsce w przeglądzie zdobyło KGW ze Zbludzy. Drugie miejsce zajęło KGW z Kamienicy Dolnej. Trzy równorzędne trzecie miejsca przyznano dla KGW z Kamienicy Górnej, KGW z Zalesia i KGW ze Szczawy.

Do udziału w Powiatowym Przeglądzie Dorobku Artystycznego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich komisja zakwalifikowała KGW ze Zbludzy.

Gratulujemy!

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu ofert pn. „Małopolska Gościnna”.

źr./fot: Gmina Kamienica