IV Powiatowy Kiermasz Wielkanocny zagościł w Limanowej

28 marca 2024 r.

W środę 27 marca br. na rynku w Limanowej po raz czwarty odbył się Powiatowy Kiermasz Wielkanocny. Kilkanaście barwnych stoisk promocyjnych, oferowało wiele regionalnych, świątecznych produktów oraz wyrobów takich jak m.in.: miody z lokalnych gospodarstw pasiecznych, naturalne wędliny, pieczywo. Oprócz najwyższej jakości produktów do wielkanocnego koszyczka i tradycyjnej święconki, można było nabyć również pięknie rękodzieło: ozdoby – także z ceramiki, wspaniałe artystyczne dekoracje wykonane z rożnych materiałów, jak również wielkanocne zestawy upominkowe. Swoje stoiska miały również stowarzyszenia, warsztaty terapii zajęciowej, zakłady aktywności zawodowej i warsztaty artystyczne. Podczas przedświątecznego spotkania na limanowskim rynku można było zabrać najnowsze wydanie bezpłatnego biuletynu Starostwa Powiatowego w Limanowej „Wiadomości z Powiatu” podsumowujące działania Zarządu i Rady Powiatu Limanowskiego VI kadencji (2018-2024). Bezpłatny biuletyn jest dostępny na terenie Starostwa Powiatowego, w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej, urzędach i placówkach użyteczności publicznej. Gazetkę można również pobrać w wersji online.

Gości Powiatowego Wielkanocnego Kiermaszu powitali, przekazując również życzenia z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych, przedstawiciele Powiatu Limanowskiego: Przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego Józef Pietrzak, Wicestarosta Agata Zięba, Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego Józef Jaworski oraz radna powiatu Marzena Gąsior. Podczas wydarzenia obecna była także Poseł na Sejm RP Urszula Nowogórska.

IV Powiatowy Kiermasz Wielkanocny był okazją do spotkania w atmosferze zbliżającej się Wielkanocy. Wydarzenie już od kilku edycji promuje wyroby lokalnych producentów, twórców oraz artystów z terenu Powiatu Limanowskiego.

W tym roku podczas Kiermaszu Wielkanocnego w Limanowej byli z nami:

• Halina Piwowar – chleb męciński – pieczywo naturalne
  • Zakład Aktywności Zawodowej przy stowarzyszeniu „Promyk” Łukowica  – ozdoby ceramiczne, ozdoby świąteczne ze sklejki, wikliny, makramy
  • Warsztaty artystyczne „Czerwone Korale”
  • Halina Janik – zające, baranki, pisanki i inne ozdoby świąteczne, serwetki i stroiki
  • Maria Kaputa – seniorka LDK – wyroby na szydełku, serwety, stroiki i inne własnoręcznie wykonane ozdoby wielkanocne
  • Limanowska Akcja Charytatywna
  • Piotr Banach – rękodzieło drewniane: miski, deski, zające drewniane, ozdoby wielkanocne i inne
  • Naturalne – wyroby tradycyjne Natalia Drożdż
  • Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Remedium w Tymbarku – stroiki, wianki wielkanocne, ceramika świąteczna, mydełka świąteczne
  • Pasieka „Pszczółka” Marek Wojtas – miody i produkty pszczele
  • Gospodarstwo Pasieczne „Miody Beskidzkie”  – produkty z własnej pasieki, miody odmianowe, pyłek kwiatowy, świeczki z wosku pszczelego
  • Tadeusz Leśniak – miody, pyłek pszczeli, propolis, świece  wosku pszczelego
  • Rada Rodziców z Uczniami ZS im  KEN w Tymbark – dekoracje świąteczne, stroiki wielkanocne, pisanki
  • Mirosław Twaróg – Garncarstwo, wyroby rękodzieła, wyroby szydełkowe, drewniane
  • Marzena Pietrzak –  drzewka wielkanocne

Patronami medialnymi wydarzenia były: portal limanowa.in, TV28, Radio RDN Nowy Sącz.

Serdecznie dziękujemy wystawcom oraz wszystkim, którzy tuż przed Wielkanocą, spędzili z nami ten szczególny czas, przyczyniając się także do promocji lokalnych produktów i rzemiosła.  Życzymy zdrowych, rodzinnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych!

Zapraszamy również do obejrzenia FOTOGALERII z wydarzenia.