Klaudia Zwolińska wyróżniona przez Zarząd Powiatu Limanowskiego za osiągnięcia sportowe

26 sierpnia 2021 Zarząd Powiatu Limanowskiego zaprosił Klaudię Zwolińską –reprezentantkę Polski w kajakarstwie górskim podczas tegorocznych letnich Igrzysk Olimpijskich, aby wręczyć jej specjalne wyróżnienie za osiągnięte wyniki.

Przypomnijmy, że 22 – letnia zawodniczka klubu Start Nowy Sącz,  podczas zakończonych w lipcu tego roku Igrzysk Olimpijskich, które odbyły się w stolicy Japonii startowała w kategorii K-1 zdobywając w finale 5. Miejsce.

O sukcesie polskiej kajakarki w Tokio informowaliśmy TUTAJ

Olimpijka otrzymała od Zarządu Powiatu Limanowskiego pamiątkowy dyplom oraz statuetkę, jako wyraz uznania i docenienie dla jej sportowej postawy, które wręczył Starosta Limanowski- Mieczysław Uryga wspólnie z Wicestarostą – Agatą Zięba oraz  Członkiem Zarządu Powiatu Limanowskiego Wojciechem Włodarczykiem.

Wysiłek wkładany w przygotowania do zawodów, wytrwała praca na treningach, jak również umiejętności i sportowa wola walki przyniosły wspaniałe rezultaty i udany debiut olimpijski, który dostarczył polskim kibicom, a w sposób szczególny kibicom z powiatu limanowskiego wiele radości, wzruszeń oraz powodu do szczerej dumy. – podkreślał Starosta Limanowski życząc Klaudii Zwolińskiej dalszych osiągnięć w sportowej karierze i jej rozwoju

Klaudia Zwolińska urodziła się w 1998 roku w Nowym Sączu. Do jej największych osiągnięć należą do tej pory: mistrzostwo Europy  juniorek (2015 rok), mistrzostwo świata juniorek (2016 rok), młodzieżowe mistrzostwo Europy juniorek (2018 roku) w konkurencji K-1. Brązowy medal mistrzostw Europy seniorek w konkurencji K-1 drużynowo. W tym roku, jako pierwsza Polka w historii zwyciężyła w zawodach Pucharu Świata (Praga – Czechy).

Do listy swoich sukcesów polska kajakarka może dopisać udany debiut na Igrzyskach Olimpijskich.

Warto również wspomnieć o ostatnim osiągnięciu Klaudii Zwolińskiej, podczas Mistrzostw Europy Juniorów w kajakarstwie górskim, które odbyły się na Słowacji, na których Polka zdobyła złoty medal w swojej  głównej dyscyplinie oraz sięgnęła po brąz w kanadyjskiej trójce.

https://www.rdn.pl/sport/sadecka-kajakarka-klaudia-zwolinska-zlota-medalistka-na-mistrzostwach-europy-juniorow-na-slowacji

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content