Konkurs plastyczny dla dzieci na ilustrację najnowszej książki autorstwa Kariny Gamoń

Zachęcamy najmłodszych do udziału w konkursie organizowanym przez panią Karinę Gamoń – autorkę książeczek „Szpitalny Domek”, „Fabryka w ciele tyka” oraz „Gdzie zmysły prysły”.

Podobnie jak w poprzednich edycjach tematyka konkursu nawiązuje do najnowszej książeczki Kariny Gamoń. Wybrane prace konkursowe będą wykorzystane w niej jako ilustracje. Honorowy patronat nad konkursem objął Marcin Radzięta Dyrektor Szpitala Powiatowego w Limanowej.

Najnowsza opowieść pt. „Tajemnicze spółki Plemnika i Jajowej komórki”  przybliża w przystępny sposób trudne, ale bardzo ważne tematy związane z budową i funkcjonowaniem ludzkich narządów płciowych. W delikatny, zabawny sposób dojrzewanie, ciążę i poród. Narządy przybierają ludzkie cechy i mają różne przygody. Pan Plemnik i Pani Komórka jajowa łączą siły, żeby stworzyć małego człowieka, Pani Macica zmienia się w domek dla dzidziusia, a Pan Jądro i Pan Jajnik mdleją na widok porodu.

Na młodych autorów czeka nagroda specjalna ufundowana przez Marcina Radziętę Dyrektora Szpitala Powiatowego w Limanowej oraz nagrody od pani Kariny Gamoń dla autorów wyróżnionych prac zamieszczonych w książeczce.

Prace konkursowe należy przesłać na adres:
Szpital Powiatowy w Limanowej Imienia Miłosierdzia Bożego ul. Piłsudskiego 61, 34-600 Limanowa z dopiskiem ”Konkurs Plastyczny – Ilustracja do książki „Tajemnicze spółki Plemnika i Jajowej Komórki” lub dostarczyć osobiście do dnia 27.10.2023 r. do godz. 14.00. Każda praca powinna zawierać dane osobowe, adres i telefon opiekuna.

Rozstrzygnięcie konkursu będzie połączone z promocją książeczki. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie zostaną zaproszone na uroczyste wręczenie dyplomów i nagród.

Poniżej dostępny jest regulamin konkursu

źr.: Szpital Limanowa