Limanowscy policjanci kontrolują osoby poddane kwarantannie

Limanowscy policjanci kontrolują osoby poddane kwarantannie - informacja

W związku z epidemią koronawirusa policjanci kontrolują mieszkańców powiatu limanowskiego objętych kwarantanną.Funkcjonariusze codziennie sprawdzają osobiście, czy te osoby na pewno nie opuszczają swoich mieszkań.

Kontrola takiej osoby odbywa się za pośrednictwem telefonu z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu osoby w wyznaczonym miejscu, ale bez bezpośredniego kontaktu z osobami poddanymi kwarantannie. Funkcjonariusze w związku z brakiem bliższego kontaktu odwiedzają osoby objęte kwarantanną w normalnym umundurowaniu.

Przypominamy że osoby objęte kwarantanną pod żadnym pozorem nie mogą opuścić mieszkania – nawet na moment, by wyprowadzić psa czy zrobić zakupy. W przypadku gdy funkcjonariusz nie zastanie kontrolowanej osoby w domu, zgłasza taki przypadek sanepidowi. Złamanie kwarantanny zagrożone jest mandatem do 5 tys. złotych, a nawet odpowiedzialnością karną.

Kontrole takie odbywają się co najmniej raz na dobę. Mundurowi sprawdzają również czy osoby przebywające w kwarantannie nie potrzebują jakiejś pomocy.  Jeśli okazuje się, że tak, wtedy policjanci takie informacje przekazują odpowiednim służbom.

Zasady kwarantanny:

Kwarantanna - podstawowe zasady

 

źródło: KPP Limanowa

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content