Lista orkiestr dętych zakwalifikowanych do finału 45. edycji Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych Echo Trombity 2023

Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu opublikowało pierwszą część wyników kwalifikacji do finału 45. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych Echo Trombity 2023. Wydarzenie odbędzie się w dniach 23 i 25 czerwca 2023 r. w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu.  Z radością informujemy, że w finale wystąpi silna reprezentacja zespołów z Powiatu Limanowskiego.

W dniach  7 do 21 maja 2023 r  w Limanowej, Nowym Targu, Polance Wielkiej i Wysowej Zdroju odbywały się przeglądy orkiestr dętych, stanowiące eliminacje powiatowe do 45. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych Echo Trombity organizowanym przez MCK Sokół.
W rywalizacji o udział w finale brały udział orkiestry dęte z powiatów: chrzanowskiego, gorlickiego, limanowskiego, miechowskiego, nowosądeckiego, nowotarskiego, olkuskiego, oświęcimskiego, tatrzańskiego oraz wadowickiego.

Przypomnijmy, że eliminacje dla Powiatu Limanowskiego miały miejsce w niedzielę 21 maja podczas Powiatowego Przeglądu Orkiestr Dętych w Limanowej. Decyzją jury awans do 45. Edycji Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych uzyskały następujące zespoły działające w Powiecie Limanowskim:

  • Orkiestra Dęta „Echo Gór” z Kasinki Małej
  • Orkiestra Dęta Mszana Górna
  • Orkiestra Dęta OSP w Mszanie Dolnej
  • Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrej

Na liście rezerwowej zespołów, które otrzymają kwalifikację w przypadku rezygnacji orkiestry lub orkiestr z listy zakwalifikowanych do finału Festiwalu nalazły się także Orkiestra „Violin” ze Słopnic oraz Parafialna Orkiestra Dęta w Laskowej.

O możliwości występu z listy rezerwowej zespoły zostaną poinformowane przez organizatora po zakończeniu kwalifikacji we wszystkich powiatach, tj. po 5 czerwca 2023 r.

Pełna informacja dotycząca I części wyników kwalifikacji powiatowych do 45. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych Echo Trombity dostępna jest w załączonym poniżej dokumencie wraz z regulaminem i kartą zgłoszenia. Druga część listy zostanie ogłoszona  5 czerwca br.

Orkiestry zakwalifikowane do finału proszone są o przesyłanie kart zgłoszeń dostępnych poniżej do dnia 7 czerwca br.

Gratulujemy serdecznie  wszystkim zespołom, które uzyskały przepustkę do udziału finale 45. Małopolskiego  Festiwalu Orkiestr Dętych Echo Trombity. Orkiestrom, które będą reprezentować Powiat Limanowski w Nowym Sączu życzymy powodzenia, jak najlepszych festiwalowych wrażeń, oraz wysokich wyników.

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content