„Miej oko na skórę” – bezpłatna wizyta u lekarza dermatologa w specjalnym dermobusie w Mszanie Dolnej

Przez ostatnie miesiące nasza skóra była mocniej narażona na szkodliwe działanie promieni słonecznych. I jeśli nawet chroniliśmy się przed słońcem nie oznacza to, że nie mogą się pojawić na naszej skórze nowe znamiona. Choć sezon letni już za nami, nie należy zapominać o kontroli naszej skóry. Jesień to idealny moment, aby sprawdzić czy nie mamy niechcianej pamiątki z wakacji.

 

W ramach kampanii „Miej oko na skórę” już w najbliższą niedzielę, 10 października br., specjalny dermobus zawita do Mszany Dolnej. Tego dnia mieszkańcy miasta i gminy będą mogli skorzystać z bezpłatnej wizyty u lekarza dermatologa. Dermobus będzie stał na parkingu przy Urzędzie Gminy, przy ul. Spadochroniarzy 6, w godz. 10:00-18:00.

Głównym celem akcji jest zwiększenie skuteczności rozpoznawania nowotworów skóry na wczesnym etapie rozwoju. Pomimo dostępu do nowych terapii w leczeniu czerniaka w Polsce, jego wykrywalność wciąż pozostaje na niskim poziomie. Problem jest obecnie o tyle istotny, iż z powodu epidemii koronawirusa dostęp do lekarzy specjalistów jest nieco bardziej utrudniony.

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content