Mistrzyni Olimpijska o trasach w Powiecie Limanowskim

widok tras narciarstwa biegowego

I na Mogielicy świetnie, tylko ziiiimo! Dumnam, że w naszym pięknym Beskidzie Wyspowym jest taka biegówkowa trasa – napisała wczoraj, na swoim profilu Justyna Kowalczyk. Dla Powiatu Limanowskiego to duża radość i wyróżnienie, że z tras biegowych wokół Góry Mogielica korzysta sama Mistrzyni Olimpijska!

Ty też bądź jak Mistrzyni Olimpijska i już teraz wybierz się na trasy biegowe w Powiecie Limanowskim!  Czekają na Ciebie następujące trasy narciarstwa biegowego:

Trasa „Mogielica” zlokalizowana na terenie gmin: Słopnice, Dobra, przeznaczona dla osób chcących doskonalić swoje umiejętności narciarskie prowadzona leśnymi stokami( ok. 750-850 m n.p.m.), wokół najwyższego szczytu Mogielicy – o łącznej długości ok. 25 km. Początek i koniec trasy wyznaczają parkingi: przy Krzyżu Partyzanckim na Wyrębiskach oraz na osiedlu Groń w Słopnicach. Ponadto trasa posiada kilka alternatywnych zejść.

Trasa „Zalesie” zlokalizowana na terenie gminy Kamienica, przeznaczona dla osób, które rozpoczynają przygodę z narciarstwem biegowym, prowadzona wzdłuż istniejących dróg leśnych o łącznej długości 5,5 km. Początek i koniec trasy znajduje się na terenie stadionu piłkarskiego klubu sportowego „Zalesianka”. Trasy są oznakowane, a w miejscach postojowych, z których można podziwiać panoramy rozległych pasm górskich, rozmieszczone są wiaty oraz ławo-stoły. Trasy znajdują się na obszarze Lasów Państwowych.


Polana Stumorgowa pod Mogielicą nowa trasa położona na wysokości 1050-1100 m n.p. Nowa polana jest największą polaną w całym Beskidzie Wyspowym. Trasa ma 2 km długości i przebiega po niebieskim szlaku turystyczny, który prowadzi na Mogielicę i łączy się z trasą 21 km w okolicach 6 km.  

Warunki na trasach – 2.03.2018
TRASA: „MOGIELICA”
POKRYWA ŚNIEGU 10-50CM
DATA ZAŁOŻENIA ŚLADU/ PRZYGOTOWANIA: 01.03.2018
WARUNKI / UWAGI / OSTRZEŻENIA: 
WARUNKI BARDZO DOBRE
TRASA PRZYGOTOWANA DO STYLU KLASYCZNEGO DOWOLNEGO
BRAK PRZYGPTOWANIA NA ODCINKU OD 6,4KM DO 6,6 KM
PRACE LEŚNE OD 8KM DO 17KM
 
TRASA: POLANA STUMORGOWA
POKRYWA ŚNIEGU 80CM
DATA ZAŁOŻENIA ŚLADU/ PRZYGOTOWANIA: 01.03.2018
WARUNKI / UWAGI / OSTRZEŻENIA: 
WARUNKI BARDZO DOBRE TRASA PRZYGOTOWANA DO STYLU KLASYCZNEGO I DOWOLNEGO
   
 TRASA: „ZALESIE”
POKRYWA ŚNIEGU: 5-20CM
DATA ZAŁOŻENIA ŚLADU/ PRZYGOTOWANIA: 28.02.2018
WARUNKI / UWAGI / OSTRZEŻENIA: 
WARUNKI DOBRE TRASA PRZYGOTOWANA DO STYLU KLASYCZNEGO I DOWOLNEGO
 
TRASA: „OŚLA ŁĄCZKA” PRZY STADIONIE LKS ZALESIANKA
POKRYWA ŚNIEGU: 30CM
DATA ZAŁOŻENIA ŚLADU/ PRZYGOTOWANIA 28.02.2018

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content