Od 15 października wracają godziny dla seniorów

Grafika informująca.Biała grafika osoby z laską na granatowym tle i wózkiem sklepowym na którym widnieją godziny 10-12. Biały napis Godziny dla seniora w sklepach i punktac usługowych.

Od 15 października br. będą obowiązywały godziny dla seniora. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 12:00 w sklepach, drogeriach i aptekach zakupy będą mogły zrobić jedynie osoby powyżej 60. roku życia. Przywrócenie godzin dla seniorów oznacza, że pozostali kupujący, czyli osoby młodsze, codziennie przez 2 godziny nie będą mogły zrobić zakupów. Pozwoli to na ograniczenie ryzyka potencjalnego zakażenia wśród osób starszych najbardziej narażonych na ciężki przebieg choroby COVID-19.

Przypominamy o akcji #WspierajSeniora.

Warto pomagać osobom ze swojego najbliższego otoczenia. W czasie trwającej epidemii można to zrobić z ograniczeniem bezpośredniego kontaktu z innymi osobami.

 

Jak pomagać? – Cztery proste kroki:

Włączmy się w system wsparcia

Zinstytucjonalizowany system wsparcia działa w oparciu o działania samorządów, m. in. poprzez ośrodki pomocy społecznej. Jednak, każdy kto pragnie się zaangażować, może zostać wolontariuszem. Aby pomagać, możemy też zgłosić się do takiego ośrodka pomocy społecznej w swojej okolicy. Ich lista znajduje się na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/wolontariat.

PAMIĘTAJMY! Skuteczna walka z koronawirusem polega na przestrzeganiu podstawowych zasad postępowania, tzw. DDMA:

  • dystans
  • dezynfekcja
  • maseczka
  • aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe

Utrzymywanie dystansu społecznego min. 1,5 m, częste mycie rąk i ich dezynfekcja oraz zakrywanie ust i nosa to podstawowe czynności, które pozwalają ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem.

Walkę z zagrożeniem wspiera też aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe.  Jest ona w pełni bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna. Im więcej osób będzie z niej korzystać, tym szybciej i skuteczniej ograniczymy tempo i zasięg rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Więcej o aplikacji tutaj:

https://www.gov.pl/web/protegosafe

Źródło:gov.pl

 

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content