Ostrzeżenie meteorologiczne – przymrozki i oblodzenie

napis wielkimi literami Ostrzeżenie meteorologiczne na szarym tle

6 marca 2024 r.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wystosowało ostrzeżenie 1 stopnia o wystąpieniu na terenie powiatu limanowskiego przymrozków i w ich następstwie oblodzenia.

W okresie od godz. 00:00 dnia 7.03.2024 do godz. 8:00 dnia 9.03.2024 prognozowany jest spadek temperatury powietrza w nocy do około -3°C, a przy gruncie do -7°C. Temperatura maksymalna w czwartek około 1°C, w piątek około 5°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 %.

mapa województwa małopolskiego z zaznaczonym obszarem występowania przymrozków

Prognozuje się również zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -3°C, temperatura minimalna przy gruncie około -7°C.
Ostrzeżenie jest ważne dla powiatu limanowskiego od godz. 00.00 do godz. 10:00 dnia 7.03.2024 r. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 %.

mapa województwa małopolskiego z zaznaczonym obszarem występowania oblodzenia