Podsumowanie 45. edycji Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych „Echo Trombity”

23 oraz 25 czerwca 2023 r.  na terenie Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu miał miejsce finał 45. finał Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych „Echo Trombity”. W koncercie zaprezentowały się najlepsze zespoły województwa, które zostały wcześniej wyłonione na drodze eliminacji powiatowych. Powiat Limanowski  reprezentowały: Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Mszanie Dolnej, Orkiestra Dęta „Echo Gór” z Kasinki Małej oraz Orkiestra Dęta Mszana Górna, które zajęły wysokie miejsca.

Finał 45. Edycji poprowadzili Festiwalu Orkiestr Dętych :Echo Trombity” w Nowym Sączu  poprowadzili Joanna Kliś-Dąbrowska i Sławomir Bryniak

W ramach konkursu odbywały się : przemarsze, występy mażoretek oraz prezentacje muzyczne na estradzie w następujących kategoriach:

• orkiestry Ochotniczych Straży Pożarnych,
  • orkiestry działające przy ośrodkach kultury i stowarzyszeniach społeczno – kulturalnych, orkiestry zakładowe oraz orkiestry parafialne,
  • orkiestry młodzieżowe,
  • big bandy.

Występy oceniała komisja konkursowa w składzie: ppłk dr hab. Stanisław Strączek – przewodniczący, dr Waldemar Groń, ppłk Leszek Mieczkowski, kpt. Stefan Żuk oraz mgr Ewa Banaś – sekretarz.

Grand Prix 45. Festiwalu ECHO TROMBITY 2023  przyznano Orkiestrze Dętej OSP Polanka Wielka.

Drugie miejsce  w kategorii orkiestr działających przy OSP zajęła Orkiestra Dęta OSP Mszana Dolna, a wyróżnienie  pierwszego stopnia w tej kategorii przyznano dla Orkiestry Dętej „Echo Gór” z Kasinki Małej. Wśród orkiestr działających przy domach kultury i stowarzyszeniach społeczno-kulturalnych, orkiestr zakładowych oraz orkiestr parafialnych drugie miejsce zdobyła  Orkiestra Dęta z Mszany Górnej.

Dodatkowo honorowe wyróżnienie  otrzymała Milena Zapała – flecistka Orkiestry Dętej z Mszany Górnej.

Gratulujemy wszystkim laureatom, a w szczególności zespołom z powiatu limanowskiego wspaniałych występów i osiągnięć podczas  tegorocznego finału Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych „Echo Trombity”!

Pełna lista nagrodzonych dostępna jest w  protokole  konkursu

Uroczyste odczytanie protokołu i wręczenie nagród odbędzie się 24 września 2023 roku w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w ramach koncertu My, Małopolanie.

Patronat Honorowy Festiwalu:

Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego