Posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy

Nowy kierunek kształcenia w ZSTiO i wprowadzenie zmian w podziale środków na finansowanie aktywnych programów realizowanych przez PUP na rok 2018 to pozytywnie zaopiniowane propozycje przedstawione na wczorajszej Powiatowej Radzie Rynku Pracy w Starostwie Powiatowym w Limanowej. Spotkaniu przewodniczył Wicestarosta Limanowski Mieczysław Uryga.

W trakcie posiedzenia dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących  im. Jana Pawła II w Limanowej Jan Skrzekut przedstawił Radzie wniosek w sprawie uruchomienia nowego kierunku kształcenia w zawodzie ogrodnik. Powiatowa Rada Rynku Pracy w Limanowej wyraziła swoją pozytywną opinie, podejmując stosowną uchwałę w tej sprawie.

Rada zapoznała się także z informacją o aktualnej sytuacji na rynku pracy powiatu limanowskiego, przedstawioną przez Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Limanowej Marka Młynarczyka.

W dalszej części obrad Rada pozytywnie zaopiniowała propozycję zmian w podziale środków Funduszu Pracy i Europejskiego Funduszu Społecznego na finansowanie aktywnych programów realizowanych przez PUP w Limanowej w 2018 roku.

Przedmiotem obrad było również wyrażenie opinii w sprawie przyznania środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na współfinansowanie działań na rzecz kształcenia ustawicznego pracowników jednostek organizacyjnych podległych powiatowi limanowskiemu.

Na zakończenie posiedzenia członkowie Powiatowej Rady Rynku Pracy w Limanowej wyrazili negatywną opinię w sprawie umorzenia należności z tytułu zwrotu nienależnie pobranego świadczenia.

Galeria na facebooku: