Powiat limanowski na sierpniowy „długi weekend”. Przegląd wydarzeń

Zapraszamy na przegląd wydarzeń oraz imprez kulturalnych i turystycznych, które odbędą się w tym tygodniu dniach (15 do 20 sierpnia) w Powiecie Limanowskim.

• 15 sierpnia 2023 r.
  1. Uroczystość patriotyczna w Glisnem (gmina Mszana Dolna)

2. 15 sierpnia o godzinie 13:00 rozpoczną się Dożynki Przyszowskie. Na wydarzenie zapraszają wójt gminy Łukowica, sołtys wsi Przyszowa oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Łukowicy.

3. We wtorek, 15 sierpnia, na placu przy remizie OSP w Zalesiu odbędą się Dożynki Gminy Kamienica. Święto plonów poprzedzone będzie uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym w Zalesiu. Rozpoczęcie wydarzenia o godz. 14.30.

3. 15 sierpnia akcja „Odkryj Beskid Wyspowy” zagości na górze Potaczkowej w gminie Niedźwiedź. Na szczycie oprócz stałych punktów programu odbędzie się konkurs na tradycyjny bukiet.

Turyści  wyruszą o godz. 8.00 z Parku Miejskiego w Mszanie Dolnej oraz sprzed siedziby Związku Podhalan w Porębie Wielkiej o godz. 9.00.

4.We wtorek 15 sierpnia br. w Szczyrzycu (Gmina Jodłownik) odbędzie się Święto Owocobrania, połączone z Jarmarkiem Cysterskim oraz XI edycją Targów Tradycyjnej i Regionalnej Żywności.

W programie m.in. prezentacja produktów i potraw tradycyjnych, występy zespołów regionalnych, występ kabaretowy Marcina Dańca, koncert Czadomana, zabawa taneczna z  zespołem „Verva Folk”, losowanie nagród w loterii oraz pokaz sztucznych ogni.

• 17 sierpnia 2023 r.

1. W czwartek 17 sierpnia ostatni w tym roku seans wakacyjnego kina letniego w amfiteatrze w Porębie Wielkiej (Gmina Niedźwiedź). Rozpoczęcie seansu o godz. 20:00

• 19 sierpnia 2023 r.
  1. O godz.12:00 na torze trialowym im. Jarosława Gęsiaka (ul. Bronisława Czecha) w Limanowej rozpocznie się Trial – III Runda Mistrzostw Strefy Południowo-Zachodniej Polski Memoriał im. Jarosława Gęsiaka

2. W dniach 19-20 sierpnia br. odbywać się będzie w Limanowej sportowe wydarzenie biegowe XRUN Limanowa Fest.

Na uczestników czekać będą specjalnie wyznaczone trasy na 4 dystansach: 10 km Beginner, 22 km Mini, 38 km Classic oraz 50 km Marathon, a także Bieg KIDS.

Szczegóły na stronie: https://nietuzinkowebiegi.pl/

• 20 sierpnia 2023 r.
  1. W dniach 19-20 sierpnia 2023 r. Wójt Gminy Mszana Dolna oraz Przewodniczący Rady Gminy Mszana Dolna zapraszają  na stadion sportowy „Witów” w Mszanie Górnej, gdzie odbędzie się impreza plenerowa Gminy Mszana Dolna „Zagórzańskie Lato” oraz „Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego Beskidzkie Rytmy i Smaki”.

2. 20 sierpnia 2023 r. Gmina Laskowa oraz GOKSiT w Laskowej zapraszają na gminne uroczystości dożynkowe, które odbędą się w dniu 20 sierpnia 2023 roku w Sechnej i Ujanowicach.

3. 20 sierpnia br. w parku Małachowskich w Dobrej od godziny 14:00 odbędą się Dożynki Gminne zorganizowane przez GOK oraz Urząd Gminy Dobra

4. W niedzielę 20 sierpnia br w ramach akcji ” Odkryj Beskid Wyspowy” odbędzie się wyjście na górę Golców (gm. Limanowa).

Start: godzina 8:00; Młyńczyska, parking obok kościoła

Trasa: szlak niebieski Golców – szlak niebieski –  Jabłoniec – Limanowa