Powołana została Powiatowa Społeczna Rada do Spraw Osób Niepełnosprawnych.

starosta, wicestarosta i nowi członkowie rady

17 października 2023 r. Starosta Limanowski Mieczysław Uryga powołał Powiatową Społeczną Radę do Spraw Osób Niepełnosprawnych na lata 2023 – 2027. Rada jest organem opiniodawczo – doradczym tworzonym przy starostwie, a jej członkowie pełnią swoje funkcje społecznie. W praktyce Rada współpracuje z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, a jej prace, decyzją starosty, koordynuje Dyrektor PCPR. W skład rady weszli: Maria Pachut, Stanisław Sajdak, Zofia Bugańska, Natalia Szymoniak oraz Dorota Wójtowicz.

Powiatowe Rady składają się z 5 osób, powoływanych spośród przedstawicieli działających na terenie danego powiatu organizacji pozarządowych, fundacji oraz przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego (powiatów i gmin). Do zakresu działania powiatowych rad należy:
1) inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do:
a) integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych,
b) realizacji praw osób niepełnosprawnych;
2) opiniowanie projektów powiatowych programów działań na rzecz osób niepełnosprawnych;
3) ocena realizacji programów;
4) opiniowanie projektów uchwał i programów przyjmowanych przez radę powiatu pod kątem ich skutków dla osób niepełnosprawnych.

30 października 2023 r. oficjalnie pożegnano członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych kadencji 2019 – 2023. Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz Wicestarosta Agata Zięba podziękowali ustępującym członkom rady za sumienną pracę społeczną na rzecz osób niepełnosprawnych.

starosta, wicestarosta i członkowie rady