Propozycje dla miłośników aktywnej turystyki, szczególnie rowerzystów!

Dla miłośników aktywnej turystyki w sezonie letnim proponujemy wycieczki rowerowe wokół Mogielicy, z których roztaczają się piękne widoki na Beskid Wyspowy (Łopień, Ćwilin, Jasień), Beskid Sądecki, Gorce, Pieniny i Tatry. Wycieczkę można rozpocząć z dowolnego parkingu przygotowanego przez organizatora tras. Zachęcamy również do skorzystania z Bike-parku w Kasinie Wielkiej, który jest położony na trasie zjazdowej ze Śnieżnicy.

Wycieczki letnie wokół Mogielicy są bardzo atrakcyjne widokowo. Proponujemy wyjazd ze Słopnic, ponieważ to jest wariant pozwalający na przejechanie pętli bez konieczności zsiadania z roweru. Wycieczka, ze względu na malowniczą trasę i urozmaicenie terenu, może być atrakcyjna dla wszystkich miłośników kolarstwa górskiego. Trudności techniczne są znikome, a więc można przyjechać tu z dziećmi i poświęcić na nią cały dzień, odpoczywając często po drodze.

Sprzęt sportowy można wypożyczyć bezpłatnie w następujących punktach:

• Budynek Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy LKS „Zalesianka” w gminie Kamienica,
  • tel. 603 669 603 lub 18 337 58 00 – PCIT Limanowa, e-mail: trasy.mogielica@onet.pl
  • Szkoła Podstawowa nr 4 34-615 Słopnice 363 w gminie Słopnice, tel. 18 334 80 05
  • Zespół Placówek Oświatowych Jurków w Jurkowie, 34-643 Jurków 115 w Gminie Dobra, tel. 18 334 00 22

Regulamin wypożyczania sprzętu sportowego udostępniony jest nieodpłatnie na stronach internetowych:

www.trasymogielica.pl

w sposób umożliwiający zapoznanie się z jego treścią.

Do dyspozycji jest 60 rowerów górskich, kijki do nordic walking oraz sprzęt dla osób niepełnosprawnych. Wypożyczalnia w okresie od 1.lipca do 31.sierpnia czynna jest codziennie w godzinach: 10.00 do 18.00

zdjęcie

Z kolei Bike-park w Kasinie Wielkiej jest obiektem nowym, powstałym w 2017r., na który wywozi chętnych wraz z rowerami kolej kanapowa. Do korzystania zainteresowane osoby mają 9 tras o różnych profilach oraz różnym stopniu trudności.

1 Famili
3233 mzielona
Status: otwarta

najłatwiejsza z tras dostępnych w Kasinie, przystosowana dla każdego rowerzysty górskiego, mogą z niej korzystać nawet rodziny z dziećmi, oczywiście pod warunkiem posiadania odpowiedniego sprzętu (sprawnego roweru górskiego, kasku i ochraniaczy). Trasa o łagodnym nachyleniu (do 5%), wysypana surowcem i ubita, z odpowiednio wyprofilowanymi zakrętami i muldami, dającymi wiele przyjemności z jazdy.

2 Snake
440 mniebieska
Status: otwarta

trasa familijna o nieco wyższym poziomie trudności, jednak wciąż nadająca się dla każdego kolarza, nawet najmłodszego. Nachylenie osiąga 6%. Trasa, tak jak Famili, wysypana surowcem, ubita i profesjonalnie wyprofilowana.

3 b-line
2230 mniebieska
Status: otwarta

trasa wyposażona w wiele skoczni oraz band, wyprofilowanych w ten sposób, że można samodzielnie wybrać – skaczemy czy jedziemy? Nadaje się dla kolarzy na różnych stopniach zaawansowania. B-line jest trasą stworzoną i wyprofilowaną przy użyciu sprzętu, o charakterystyce typu FLOW, ze skoczniami typu stolik – każdy rowerzysta górski począwszy od tych wstępnie średniozaawansowanych, może na tej trasie jeździć lub skakać.

4 dzika
1840 mniebieska +
Status: otwarta

odświeżona stara trasa, stworzona przez lokalnych rowerzystów. Wyposażona w odnowione, przekopane fragmenty, w innych miejscach pozostawiona działaniu przyrody – stwarza szerokie pole do manewrów. Znajdziecie tu wiele różnego rodzaju zakrętów, trochę korzeni, trochę kamieni – generalnie dobra, dzika zabawa! Nadaje się nawet dla rowerzystów rozpoczynających swoją przygodę z kolarstwem ekstremalnym.

5 dh mix
2280 mczerwona
Status: otwarta

urozmaicona trasa zjazdowa zawierająca naturalne elementy połączone z odcinkami stworzonymi przy pomocy sprzętu, oraz odcinkami starych tras. Przebiega ona z jednej strony wyciągu na drugą. Nadaje się dla średniozaawansowanych kolarzy ekstremalnych – każdy znajdzie tu coś dla siebie.

6 dh chilli
1830 mczerwona
Status: otwarta

trasa bardzo podobna do DH+, poza skoczniami zawiera jeszcze element zwany rock gardenem, czyli szeroki odcinek techniczny z możliwością wyboru wielu różnych linii, na których znajdują się zróżnicowane przeszkody. Nadaje się dla kolarzy od poziomu średniozaawansowanego wzwyż.

7 dh +
1790 mczerwona
Status: otwarta

trudna trasa zjazdowa zawierająca wiele elementów z wymuszonym przelotem, które jednak posiadają swoje objazdy, zawiera techniczne zakręty. Odnajdą się na niej miłośnicy downhillu oraz wszyscy ci, którzy lubią polatać. Trasa przeznaczona dla zaawansowanych kolarzy grawitacyjnych

8 dh cup
1740 mczarna
Status: otwarta

najszybsza trasa zjazdowa w całym Bike Parku wyposażona w liczne uskoki oraz trudne technicznie skocznie a także strome, leśne elementy najeżone korzeniami. Odbyły się już na niej zawody Pucharu Polski DH. Nadaje się dla zaawansowanych kolarzy zjazdowych.

9 arnold
2050 mczarna
Status: zamknięta

najbardziej wymagająca trasa wyposażona w liczne skocznie z przymusowymi lotami od 5 do 25 metrów, rozwija się tutaj znaczną prędkość – nadaje się tylko dla bardzo zaawansowanych kolarzy grawitacyjnych.

zdjęcie

Oprac.na podst.: www.gorydlaciebie.pl, www.trasymogielica.pl, www.bikeparkasina.pl

Fot.: www.gorydlaciebie.pl, www.bikeparkkasina.pl