PUP Limanowa w pilotażowym programie „Czas na młodych – punkt doradztwa dla młodzieży”

W dniu 30 czerwca br. w Teatrze Miejskim w Lesznie odbyła się konferencja podsumowująca nabór projektów w programie „Czas na młodych – punkt doradztwa dla młodzieży”, zorganizowana przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

To pilotażowy program Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, którego celem jest aktywizacja zawodowa osób do 30 roku życia. W programie bierze udział 77 Powiatowych Urzędów Pracy z całej Polski. Jednym ze zwycięskich jest projekt Powiatowego Urzędu Pracy w Limanowej, który otrzymał dotację w wysokości 997 700,00 złotych.
Projekt zakłada utworzenie punktu doradztwa dla młodzieży, w którym można będzie uzyskać wsparcie związane z doradztwem zawodowym, psychologicznym, prawnym
i ekonomiczno-finansowym. Punkt zlokalizowany będzie w siedzibie urzędu na parterze (wejście bezpośrednio z parkingu). Z porad w punkcie skorzystać będą mogły wszystkie zainteresowane osoby poniżej 30 roku życia z terenu powiatu limanowskiego. Ponadto dla uczestników korzystających z tzw. kosztowych form wsparcia przewidziany jest bonus startowy w kwocie 500 zł. Celem programu jest aktywizacja osób młodych poprzez organizację staży, prac interwencyjnych, szkoleń oraz innych form wsparcia zgodnych z indywidualnymi potrzebami klienta. Uczestnicy będą mogli skorzystać z informacji w zakresie możliwych form pomocy społecznej, doradztwa i konsultacji psychologicznych oraz doradztwa prawnego
i ekonomiczno-finansowego.

Projekt realizowany będzie od 01 września 2023 r. do 31 grudnia 2024 r.
Promesę na realizację projektu w ramach programu „Czas na Młodych – punkt doradztwa dla młodzieży” z rąk Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleny Maląg odebrał Marek Młynarczyk – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Limanowej.

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content