Rozpoczęcie roku szkolnego i jubileusz 50- lecia Szkoły Podstawowej w Roztoce

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w Gminie Łukowica odbyło się 2 września w SP w Roztoce. Połączone było z obchodami 50-lecia szkoły, otwarciem sali gimnastycznej oraz poświęceniem sztandaru. W uroczystościach wraz z gronem pedagogicznym i uczniami szkoły wzięli udział przedstawiciele Powiatu Limanowskiego: Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Józef Pietrzak.

Rozpoczęcie odbyło się od mszy świętej w intencji całej społeczności szkoły podstawowej w Roztoce wkraczającej w nowy rok szkolny. Po mszy oficjalne powitanie gości oraz dalsza część uroczystości miała miejsce na nowo otwartej sali gimnastycznej. Tegoroczna inauguracja roku szkolnego 2019/2020 powiązana była również z jubileuszem 50 – lecia SP w Roztoce oraz z poświęceniem sztandaru szkoły, który Wójt Gminy Łukowica Bogdan Łuczkowski przekazał na ręce Pani Dyrektor Beaty Tokarz.

Składamy serdeczne gratulacje z okazji  Jubileuszu 50-lecia budynku Szkoły połączonego z  otwarciem nowej sali gimnastycznej oraz poświęceniem sztandaru. Dzisiejsza uroczystość ma wyjątkowe znaczenie, ponieważ stanowi uhonorowanie trudu i zaangażowania dyrekcji, nauczycieli oraz rodziców. Szkoła pełni ogromną rolę w życiu każdego młodego człowieka kształtując jego osobę i  wpływając na  jego przyszłość – przekazał gratulacje Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, dziękując dyrekcji i gronu pedagogicznemu za ich otwartą, życzliwą i zaangażowaną postawę, która zachęca uczniów pogłębiania wiedzy i rozwijania zainteresowań. Wszyscy uczniowie otrzymali również życzenia wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu talentów.

 

źr.fot.: Gmina Łukowica

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content