Słowacy na wizycie studyjnej w Powiecie Limanowskim

na terenie Powiatu Limanowskiego przebywała dziesięcioosobowa grupa ze Słowacji - przedstawicieli sektora samorządowego i turystycznego.

W dniach 25-27 września  na terenie Powiatu Limanowskiego przebywała dziesięcioosobowa grupa ze Słowacji – przedstawicieli sektora samorządowego i turystycznego. Goście pojawili się w Polsce w ramach organizowanej przez Powiat Limanowski wizyty studyjnej w ramach projektu „Cyfrowe dziedzictwo Powiatu Limanowskiego i Dolnego Kubina”.

Podczas pierwszej części wizyty, zaproszone osoby wzięły udział w konferencji podsumowującej transgraniczny projekt, który Powiat Limanowski realizował wspólnie z miastem Dolny Kubin. Zaprezentowano powstałe w ramach projektu nowe e-usługi, które w niekonwencjonalny sposób upowszechniają atrakcje przyrodnicze i kulturowe Powiatu Limanowskiego i Dolnego Kubina. Więcej informacji o konferencji TUTAJ

Po konferencji przedstawiciele samorządu partnerskiego złożyli wizytę władzom powiatu. W Starostwie Powiatowym ciepło przyjęli ich Starosta Jan Puchała oraz Wicestarosta Mieczysław Uryga. Spotkanie, podczas którego nie brakowało ciekawych tematów do rozmów było okazją do prezentacji funkcjonowania Starostwa Powiatowego. Zaproszeni goście odwiedzili także Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej, w którym mieli możliwość zapoznania się z funkcjonującym w Powiecie Limanowskim Małopolskim Systemem Informacji Turystycznej.

 na terenie Powiatu Limanowskiego przebywała dziesięcioosobowa grupa ze Słowacji - przedstawicieli sektora samorządowego i turystycznego.  na terenie Powiatu Limanowskiego przebywała dziesięcioosobowa grupa ze Słowacji - przedstawicieli sektora samorządowego i turystycznego.

Już pierwszego dnia pobytu uczestnicy wizyty mieli możliwość ocenienia atrakcyjności turystycznej pierwszych z kilkunastu wybranych miejsc Powiatu Limanowskiego. W godzinach popołudniowych zwiedzili Skansen na Jędrzejkówce oraz Osadę Konną Assanya w Żmiącej, Stawy Rybne w Żmiącej.

W kolejnych dniach udali się na Miejską Górę w Limanowej, górę Paproć oraz na trasy narciarstwa biegowego wokół Mogielicy, z której rozciągają się niepowtarzalne widoki na góry Beskidu Wyspowego.

Dodatkową atrakcją, na której gościom bardzo zależało, była przejażdżka rowerowa jedną z pięknych tras Mogielicy, gdzie każdy spróbował swoich sił  w jeździe po górskim terenie.

 na terenie Powiatu Limanowskiego przebywała dziesięcioosobowa grupa ze Słowacji - przedstawicieli sektora samorządowego i turystycznego.   

Nie zapomnieliśmy też o innych miejscach, stanowiących ważne punkty na mapie turystycznych atrakcji, dlatego też przygotowaliśmy odwiedziny m.in. w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, wizytę w Sanktuarium w Pasierbcu oraz zwiedzanie terenu Klasztoru Cystersów w Szczyrzycu. Podczas wizyty goście ze Słowacji mogli także posmakować specjałów kuchni regionalnej.

Spotkanie było okazją do zacieśnienia dotychczasowej współpracy, poszerzenia sieci kontaktów i wymiany doświadczeń z przedstawicielami słowackiego sektora samorządowego i turystycznego.

 

 

 

image_pdfimage_print

Udostępnij