Technologie OZE i ich finansowanie – spotkanie w Starostwie Powiatowym w Limanowej

11 grudzień 2023

Ostatnio w Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyły się dwa znaczące spotkania w ramach Projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA, który skupia się na realizacji Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii w Województwie Małopolskim.

Pierwsze z tych spotkań było skierowane do Przedsiębiorców z terenu Powiatu Limanowskiego i koncentrowało się na tematyce nowoczesnych technologii związanych z odnawialnymi źródłami energii (OZE), ich finansowania oraz korzyściach płynących z instalacji i eksploatacji takich rozwiązań. Wykłady szkoleniowe przeprowadził ekspert z Instytutu Zrównoważonej Energii „MIĘKINIA” SP. z o.o. Zespół Instytutu Zrównoważonej Energii „Miękinia”, a po części teoretycznej odbyła się owocna dyskusja na temat prezentowanych zagadnień.

Drugie spotkanie gościło gminnych Ekodoradców i skupiło się na omówieniu dwóch istotnych programów: „Czyste Powietrze” oraz „Mój Prąd”. Te programy oferują wsparcie finansowe dla inwestycji związanych z wymianą źródeł ogrzewania oraz instalacją OZE. Prelegentem tego spotkania był Doradca Energetyczny z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Krakowie. Dyskusje podczas spotkania poruszały również kwestie dotyczące współpracy w drugiej fazie projektu LIFE między Powiatem a Gminami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Gościom za przybycie!

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content