Weekend 26-27 sierpnia

 

W sobotę i niedzielę (26 – 27 sierpnia) w Powiecie Limanowskim po raz kolejny nie zabraknie wydarzeń i imprez, na których każdy
z mieszkańców i przyjezdnych znajdzie coś dla siebie.
Sprawdź, co zaplanowano na kolejny zbliżający się weekend!

 

 

 

 

Piątek, 25 sierpnia to ostatnie spotkanie w ramach wakacyjnej edycji „Regionalnych Smaków Powiatu Limanowskiego”. Swoje wyroby prezentować będą Gospodynie z KGW Kamienica Górna.

Piątek, to również Plenerowe Kino Letnie w Parku im. Małachowskich w Dobrej. Ostatni seans i projekcja filmu „Co Ty wiesz o swoim Dziadku” odbędzie się o godz. 20.30. Wstęp wolny!

Sobota (26.08.)

Sobota to Święto Wody w Gminie Kamienica. Podczas uroczystości w Pijalni Wód Leczniczych w Szczawie oficjalnie otwarta zostanie Tężnia Solankowa.

26 sierpnia to również Piknik Leśny na który zaprasza Edward Siarka Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa,  Nadleśnictwo Limanowa oraz Gmina Limanowa. Wydarzenie odbędzie się na placu przy Szkole Podstawowej nr 2 w Starej Wsi. Podczas wydarzenia skorzystać będzie można z darmowych dmuchańców dla dzieci, degustacji leśnych dóbr i przysmaków serwowanych przez KGW Siekierczyna. Imprezę zakończy występ zespołu muzycznego i zabawa z DJem.

W najbliższą sobotę odbędzie się również Finałowy Turniej Limanowskiej Ligii Kręgli Fińskich na stadionie im. Justyny Kowalczyk w Kasinie Wielkiej. Zmagania zawodników rozpoczną się od godziny 16.00.

Również w sobotę Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Limanowskiego zaprasza na Spacer Historyczny, który rozpocznie się o godz. 16.30 w Mszanie Dolnej przed bramą główną cmentarza parafialnego. Tematem przewodnim spaceru historycznego będzie „Mszana Dolna w 1914 roku„

W dniach 26 – 27 sierpnia (sobota i niedziela) odbędą się Górskie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym organizowane przez Gminę Łukowica wraz z Fundacją Klub Kolarski Agnieszka Skalniak. Podczas wydarzenia wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na drogach powiatowych i gminnych. Szczegóły TUTAJ

 

Niedziela( 27.08)

Akcja Odkryj Beskid Wyspowy w Niedzielę zawita na Mogielicę. O godzinie 8.00 rozpocznie się wspólne wyjście na trasę z przewodnikiem (zbiórka Szczawa Bukówa -parking), następnie o godzinie 11.00 odprawiona zostanie Msza św. na Polanie Stumorgowej oraz odbędą się liczne zabawy i konkursy.

Uroczystości Dożynkowe w Gminie Niedźwiedź rozpoczną się w niedzielę o godzinie 10.00 wspólnym Przemarszem Korowodu Dożynkowego (spod Siedziby Związku Podhalan) na wspólną Mszę św., która odbędzie się o godzinie 11.00 w Amfiteatrze w Parku Podworskim Hrabiów Wodzickich w Porębie Wielkiej.  Na uczestników czekać będą liczne atrakcje m.in. występy zespołów regionalnych, koncert Zespołu Góralpower oraz zabawa taneczna z Kapelą Góralską.

„Piknik Rodzinny 800+” w niedzielę zawita do Laskowej. O godzinie 13.30 na Stawach Rekreacyjnych odbędzie się oficjalne rozpoczęcie pikniku z licznymi atrakcjami dla dzieci.

20 sierpnia na Polanie Trusiówka w Lubomierzu – Rzekach odbędzie się „Niedziela w Gorczańskim Parku Narodowym”. Na stoiskach będzie można odkryć tajemnice przyrody, poznać lokalne atrakcje turystyczne, zrealizować pasje artystyczne, a także spróbować regionalnych produktów. Zagórzanie zaprezentują bogaty dorobek rękodzielniczy, spod ich rąk wychodzą oryginalne pamiątki i przedmioty użytkowe. Podczas wydarzenia dostępne będzie również stoisko informacyjne Powiatu Limanowskiego.

Niedziela to również kolejna odsłona X Festiwalu Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki”, który odbędzie się w Parku Miejskim w Limanowej. Impreza rozpocznie się o godzinie 15.00. W trakcie wydarzenia prezentowana i promowana będzie kultura, folklor oraz uroki regionu. Odbędą się koncerty zespołów regionalnych, kapel, orkiestr, zespołów muzycznych, wystawy rękodzieła artystycznego, kiermasze produktów regionalnych, konkursy oraz zabawy dla dzieci.

 

Zapraszamy!

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content