Weekend wydarzeń w Powiecie Limanowskim. 12 – 13 sierpnia

Zapraszamy na nasz cotygodniowy, wakacyjny przegląd wydarzeń kulturalnych, sportowych i turystycznych w Powiecie Limanowskim. Gzie warto być i co zobaczyć w weekend 11 – 13 sierpnia w regionie? Poniżej przedstawiamy propozycje najważniejszych wydarzeń :

Piątek 11 sierpnia 2023 r.

1. Wakacyjny piątek na limanowskim rynku to już od trzech edycji dzień kojarzony z akcją „Regionalne Smaki Powiatu Limanowskiego”. Najbliższa jej odsłona będzie wyglądać nieco inaczej niż dotychczas.

W związku ze zbliżającą się 15 sierpnia  uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, zwaną w tradycji ludowej Świętem Matki Boskiej Zielnej, już w ten piątek 11 sierpnia w godzinach od 9:00 do 13:00 odwiedzający rynek w Limanowej będą mogli nabyć piękne, pachnące bukiety z ziół i kwiatów, jakie według tradycji święcone są w kościołach w związku ze świętem, jak również świeże i suszone zioła.

1. Gmina Dobra, Gminny Ośrodek Kultury w Dobrej oraz Agencja Reklamowa „SOPEL” zapraszają na kolejny seans w ramach Plenerowego Kina Letniego, który rozpocznie się o godzinie 20:30 w Parku im. Małachowskich w Dobrej:

Sobota 12 sierpnia 2023 r.

1. Międzynarodowy Wyścigu Kolarski „Memoriał Henryka Łasaka” jest jednodniowym szosowym wyścigiem poświęconym pamięci wybitnego polskiego trenera kolarskiego Henryka Łasaka, a jego tradycja i renoma sprawia, że w każdej edycji biorą udział licznie mistrzowie kolarscy z Polski i Europy. Wyścig umieszczony jest w światowym kalendarzu wyścigów kolarskich Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) w grupie wyścigów Europe Tour i zostanie rozegrany w klasie – 1.2 UCI. W tym roku przypada dwudziestopięciolecie togo atrakcyjnego, ale i dość wymagającego pod względem trasy kolarskiego klasyku.

12 sierpnia w Limanowej odbędzie etap 25. Międzynarodowego  Wyścigu Kolarski „Memoriał Henryka Łasaka” pod patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, a  jednym ze współorganizatorów wyścigu jest Powiat Limanowski. Zawodnicy do pokonania będą mieli dystans 151 km na trasie Limanowa- Stara Wieś- Zalesie- Kamienica- Słopnice- Limanowa.

Wydarzeniem towarzyszącym będzie także MINI WYŚCIG KOLARSKI.

Szczegółowe informacje organizacyjne, program  i trasa wyścigu znajdują się TUTAJ

Zapraszamy do kibicowania!

1. Wójt Gminy Niedźwiedź , GBIOK Niedźwiedź oraz Orkiestra św. Sebastiana zapraszają na „Lato pod Turbaczem”. Wydarzenie odbędzie się w Amfiteatrze w Porębie Wielkiej.

Niedziela 13 sierpnia 2023 r.

1. X Festiwal Kultury Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Rytmy i Smaki” odbędzie się tym razem w Łukowicy (plac przy Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Turystyki).

W programie m.in. turniej sołectw, występy zespołów regionalnych i zabawa taneczna.

2. W najbliższej odsłonie XIV edycji „Odkryj Beskid Wyspowy” uczestnicy wybiorą się na Łopień (961 m n.p.m.).

Zbiórka : godz. 8.00 parking przy Urzędzie Gminy Dobra

Trasa: szlak zielony Łopień – szlak czarny Tymbark

1. Gmina Słopnice organizuje Święto Plonów. Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na zamieszczonym poniżej plakacie:

4.  13 sierpnia Kino Plenerowe Radia RDN Małopolska zawita w Laskowej.

Seans  filmu „Skarb Mikołajka” rozpocznie się o godzinie 20:00 w parku w centrum Laskowej 13 sierpnia 2023 r. (niedziela), natomiast  już od godziny 18:30 na pokaz animacji dla dzieci.

Zapraszamy do uczestnictwa w weekendowych wydarzeniach w Powiecie Limanowskim!