Wręczono statuetkę Turystycznej Perły Powiatu Limanowskiego

Teofila Latoś z bukietem oraz członkowie zarządu i komisji kultury

28 września 2023 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Limanowej odbyło się oficjalne wręczenie statuetki oraz tytułu Turystycznej Perły Powiatu Limanowskiego edycja 2023. W uroczystości uczestniczył Zarząd Powiatu Limanowskiego oraz członkowie Komisji Kultury, Sportu i Turystyki. W tym roku laureatem plebiscytu została Zagórzańska Izba Regionalna w Mszanie Dolnej.

W czwartej edycji plebiscytu, głosami zdecydowanej większości internautów, wybrana została Zagórzańska Izba Regionalna utworzona przy siedzibie Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego w Mszanie Dolnej. Starosta Limanowski Mieczysław Uryga wręczając Pani Teofili Latoś, założycielce Zagórzańskiej Izby Regionalnej statuetkę, pogratulował tytułu i zaznaczył, że przyznane wyróżnienie jest potwierdzeniem turystycznego potencjału Zagórzańskiej Izby Regionalnej. „Wierzę, że to wyjątkowe miejsce będzie od tej pory jeszcze chętniej odwiedzane. Stanie się też dla wielu turystów motywacją do poznawania dorobku folklorystycznego oraz bogatej historii Górali Zagórzańskich” – podkreślił starosta.

Warto zaplanować wizytę w Zagórzańskiej Izbie Regionalnej. O czwartej już perle na turystycznej mapie Powiatu Limanowskiego oraz samym plebiscycie można przeczytać w artykule Turystyczna Perła Powiatu Limanowskiego 2023 wybrana! Zachęcamy również do odkrywania pozostałych Pereł Powiatu Limanowskiego oraz licznych atrakcji w najbliższej okolicy jak i dalszych zakątkach Powiatu Limanowskiego. Piękne krajobrazy sprzyjają wędrówkom, a beskidzkie wyspy i Gorce w jesiennych barwach jeszcze bardziej zyskują na urodzie.