Zapraszamy do udziału w V Festiwalu Kolęd „Maleńkiemu Jezusowi” w Pasierbcu

niebieski plakat festiwalu z figurką małego Jezuska

3 stycznia 2024 r.

Parafia Rzymskokatolicka w Pasierbcu oraz Szkoła Podstawowa w Pasierbcu zapraszają dzieci w wieku od 3 lat, młodzież oraz dorosłych do udziału w V Festiwalu Kolęd „Maleńkiemu Jezusowi”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut.

Festiwal jest okazją do upowszechniania tradycji bożonarodzeniowych, prezentacji dorobku artystycznego solistów, zespołów mniejszych, scholii oraz zespołów większych, a także popularyzacji wartości artystycznych kolęd i pastorałek.

Festiwal „Maleńkiemu Jezusowi” jest konkursem otwartym dla wszystkich chętnych. Prezentacje kolęd, pastorałek i kantyczek oceniane będą w następujących kategoriach:
1) Kategoria soliści – dzieci – od 3 lat do 7 lat,
2) Kategoria soliści – uczniowie szkół podstawowych – klasy od II – III,
3) Kategoria soliści – uczniowie szkół podstawowych – klasy od IV- V:
– grupa profesjonalistów,
4) Kategoria soliści – uczniowie szkół podstawowych – klasy VI i VII:
– grupa profesjonalistów,
5) Kategoria soliści – uczniowie szkół podstawowych – klasa VIII i szkoła średnia – klasa I,
– grupa profesjonalistów,
6) Kategoria soliści – szkoła średnia od klasy II:
– grupa profesjonalistów
7) Kategoria soliści – dorośli – grupa otwarta dla osób studiujących i pracujących – brak ograniczeń wiekowych,
8) Kategoria zespoły, schole – od 3 lat do VIII klasy szkoły podstawowej,
9) Kategoria zespoły, schole – uczniowie szkoły średniej oraz dorośli – brak ograniczeń wiekowych.

Szczegółowe informacje zawarte zostały w regulaminie. Zgłoszenia prosimy przesyłać za pomocą formularza elektronicznego, korzystając z druków dostępnych na stronie  https://pasierbiec.com/festiwal-koled