Starostwo Powiatowe w Limanowej
34-600 Limanowa

Zaproszenie do udziału w III Powiatowym Konkursie o Tadeuszu Kościuszce

plakat z wizerunkiem Tadeusza Kościuszki

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie zaprasza do udziału w III Powiatowym Konkursie o Tadeuszu Kościuszce. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Małopolski Kurator Oświaty, Starosta Limanowski oraz Wójt Gminy Limanowa. Motto przewodnie obecnej edycji brzmi: „Tadeusz Kościuszko widziany oczyma poetów”.

Zadaniem każdego uczestnika będzie recytacja jednego wiersza lub fragmentu dłuższego utworu poetyckiego o Tadeuszu Kościuszce w czasie nie dłuższym niż 5 minut. Do udziału zapraszamy uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu limanowskiego. Prezentacje będą oceniane w trzech kategoriach: I – uczniowie klas 1-3,  II  – uczniowie klas 4-6,  III – uczniowie klas 7-8.

Celem konkursu jest popularyzacja postaci Tadeusza Kościuszki, jego działalności oraz głoszonych przez niego idei, które są ponadczasowe i uniwersalne. Organizatorom zależy na upowszechnianiu wśród uczniów niekonwencjonalnych form kontaktu   z historią, rozbudzaniu ciekawości poznawczej, rozwijaniu umiejętności recytatorskich i wrażliwości na słowo poetyckie oraz propagowanie zdrowej rywalizacji. Szczegółowe informacje zawarte są w regulaminie. Można skorzystać z proponowanych utworów lub wybrać własny.

Zgłoszenia prosimy przesyłać wykorzystując poniższe formularze:

karta zgłoszenia, zgoda na udział w konkursie, klauzula RODO.

plakat z wizerunkiem Tadeusza Kościuszki promujący konkurs