Zaproszenie na wernisaż wystawy w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej. „Droga Krzyżowa Narodu Polskiego – Wincenty Stanisław Gawron”

5 października 2023 r. o godzinie 17:00 w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej odbędzie się wernisaż wystawy „Droga Krzyżowa Narodu Polskiego – Wincenty Stanisław Gawron” .

Tytuł odnosi się do jednego z ostatnich dzieł Wincentego Gawrona (1908 – 1991) – artysty, honorowego obywatela Miasta Limanowa, działacza społecznego i politycznego, żołnierza i członka Związku Czynu Zbrojnego, a później Armii Krajowej oraz więźnia KL Auschwitz.

Repliki „ Drogi Krzyżowej Narodu Polskiego” – bogatego w symbolikę, poruszającego cyklu obrazów o tematyce patriotycznej, będzie można oglądać w mini galerii Powiatowego Centrum Informacji Turystycznej (Rynek 25) do 30 października br.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania !