Źródełko wody pitnej w ZS nr 1 w Limanowej

uczniowie z ZS nr 1 w Limanowej korzystają ze źródełka wody pitnej

Źródełko wody pitnej jest już dostępne dla uczniów w ZS nr 1  im. J. Piłsudskiego w Limanowej. Źródełko znajduje się na korytarzu przy hali sportowej, dzięki czemu mogą z niego korzystać uczniowie z budynku A i B.

Uczniowie ze Szkolnej Grupy „Apetyt na Zdrowie”, z okazji 22 marca czyli Światowego Dnia Wody, podjęli temat: Dlaczego warto pić wodę i unikać napojów słodzonych i gazowanych? Więcej na ten temat  TUTAj_Woda jest jednym z najważniejszych składników organizmu

Dodatkowo Szkolna Grupa ,,APETYT NA ZDROWIE”, pod opieką Pani Agnieszki Sułkowskiej i Pani Doroty Żelasko, postanowiła zorganizować ŹRÓDŁO WODY PITNEJ, ogólnodostępnej dla całej społeczności szkolnej. W ramach realizacji tego projektu uczniowie nawiązali współpracę z Dyrekcją i Radą Rodziców Naszego Zespołu Szkół. Wszyscy przychylnie i entuzjastycznie podeszli do tego pomysłu. Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się zainstalować fontannę do bezpośredniego picia czystej, filtrowanej  wody w naszej szkole.

ZS nr 1 w Limanowej jest prawdopodobnie pierwszą szkołą w powiecie posiadającą ogólnodostępną fontannę wody pitnej. Dzięki działaniom w zakresie standardu IV  projektu ,,SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE”  w szkole zapewniony jest stały dostęp do wody pitnej, co sprzyja zdrowiu i dobremu samopoczuciu uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły oraz współpracy z rodzicami.

Źródło wody pitnej ufundowane zostało przez Radę Rodziców Zespołu Szkół Nr 1 im. J. Piłsudskiego w Limanowej, ze szczególnym zaangażowaniem Dyrektora ZS nr 1 w Limanowej- pani Joanny Rudek, a także Przewodniczącego Rady Rodziców- Piotra Zonia.

Fontanny wody pitnej, często nazywane pitnikami wody lub poidełkami wody to jedne z najpopularniejszych urządzeń stosowanych na całym świecie, aby w higieniczny sposób umożliwić picie czystej, schłodzonej wody, bez konieczności używania kubków i innych naczyń. Poidełka, doskonale sprawdzają się i spełniają swoją rolę. Najważniejszym elementem wody jaką pijemy jest jej czystość i świeżość – informują pomysłodawcy oraz dodają – Na zdrowie! Bo dobrze wiemy, że woda to samo zdrowie i zdrowiu służy.

 

źródełko

 

źr.orac.: ZS nr 1 Limanowa

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content