21 luty – Dzień Przewodnika Turystycznego

21 luty 2024 r.

21 lutego na całym świecie obchodzony jest Dzień Przewodnika Turystycznego !

Jako osoby, dla których dana okolica i region „nie mają tajemnic”, przewodnicy chętnie dzielą się swoją rozległą wiedzą oraz pasją z innymi miłośnikami podróżowania, odkrywając dla nich nich i wraz z nimi najważniejsze (a także te mniej znane) miejsca i atrakcje turystyczne.  Wsparcie, doświadczenie oraz profesjonalizm przewodnika sprawia, że  zwiedzanie staje się niezapomnianym doświadczeniem, a także przygodą.

Wszystkim dziś świętującym, a zwłaszcza osobom, które zawodowo promują turystyczne walory Beskidu Wyspowego oraz Gorców przekazujemy najserdeczniejsze życzenia – pasjonującej pracy i wielu udanych spotkań podczas wypraw na turystycznych szlakach.

Międzynarodowy Dnia Przewodnika Turystycznego to także dobra okazja, by przypomnieć o internetowej zakładce TURYSTYKA   dostępnej na stronie www.powiat.limanowski.pl. Odwiedzający Powiat Limanowski znajdą w niej wiele wiadomości o regionie, praktyczne porady i propozycje aktywności.