5-6 maja zapraszamy na Weekend z Dzieckiem w Gorczańskim Parku Narodowym

Plakat weekend z GPN

Już po raz piąty Gorczański Park Narodowy wraz z  partnerami organizują dla odwiedzających Gorce oraz lokalnej społeczności festyn turystyczny pn. „WEEKEND Z GORCZAŃSKIM PARKIEM NARODOWYM”.  Ten szczególny weekend wypada w tym roku 5-6 maja oraz 18-19 sierpnia.

Majowa impreza organizowana będzie w parku dworskim w Porębie Wielkiej, sierpniowa na polanie – miejscu biwakowym Trusiówka w Lubomierzu – Rzekach. W bieżącym roku – dostosowując do charakteru imprezy zmodyfikowano też nazwę imprezy na:
„WEEKEND Z DZIECKIEM W GORCZAŃSKIM PARKU NARODOWYM”

Program spotkania z Parkiem będzie obfitował w liczne atrakcje przygotowane przez Park i współorganizatorów: Nadleśnictwo Limanowa, Grupę Podhalańska Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Gminę Mszana Dolna, Powiat Limanowski, Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji, Stowarzyszenie GAZDA z Niedźwiedzia, LGD Stowarzyszenie „Piękna Ziemia Gorczańska” oraz licznych twórców i rękodzielników z gminy Mszana Dolna i Niedźwiedź.

Jak co roku na uczestników imprezy czekać będą liczne konkursy, gry i zabawy. Poprzez udział w nich turyści poznają wiele tajemnic przyrody i będą mieć okazję wygrania wielu nagród. Rozwiązując zadania dowiedzą się: Dlaczego salamandra ma plamki oraz ile ich ma? Jak rozróżnić gatunki drzew? Dlaczego ptaki śpiewają? Jak można nauczyć się rozpoznawania ptaków? Jak wyglądają tropy wilka? Co najważniejsze jest w obserwacjach przyrody?

Najmłodsi będą ćwiczyć malowanie, układanie przyrodniczych puzzli oraz uczestniczyć z rodzicami w grach zręcznościowych i terenowych w urokliwych zakątkach parku dworskiego. Starsi zajmą się trenowaniem spostrzegawczości poprzez udział w zabawach. Amatorzy nowoczesnych form poznawania powędrują po alejkach parku z questem „A może Ewa nie znała drzewa”, by wziąć podlupę gatunki rosnących tu drzew oraz by zgłębić historię rodu hrabiów Wodzickich i ich posiadłości w Porębie. Będzie też okazja, aby własnoręcznie wykonać pamiątkę, zabawkę czy też prezent dla mamy.

Ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR będą asekurować chętnych wrażeń podczas wspinaczki na ściance i moście powietrznym. Reprezentanci Komendy Wojewódzkiej Policji z Krakowa udzielą porad wszystkim zainteresowanym bezpieczeństwem podczas wypoczynku.

Na stanowisku Powiatu Limanowskiego odwiedzający otrzymają informacje na temat atrakcji turystycznych naszego powiatu. Prezentowany będzie sprzęt turystyczny, będzie też można nauczyć się poprawnego wędrowania z kijami nordic-walking.

Na stanowiskach lokalnych twórców i rękodzielników z naszego regionu uczestnicy imprezy aktywnie i twórczo poznają kulturę naszego regionu.

Rodziny wędrując ze specjalnie przygotowanym paszportem od stoiska do stoiska będą mogli poznać różnorodność i bogactwo zarówno naszej przyrody jak i kultury.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY TURYSTÓW, GOŚCI I SPOŁECZNOŚĆ LOKALNĄ NASZEGO REGIONU.

Plakat weekend z GPN

 

image_pdfimage_print

Udostępnij

Skip to content