6 Maja – Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

6 maja, również  w Polsce obchodzony jest Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Święto ustanowione z inicjatywy Komisji Europejskiej ma na celu motywować do wdrożenia rozwiązań, które skutecznie wpłyną na poprawę warunków na drogach. Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego stwarza okazję do dyskusji na temat  zagrożeń komunikacyjnych oraz sposobów zapobiegania im teraz i w przyszłości. Wszystko po to, aby kierowcy, piesi i wszyscy korzystający z dróg byli  bezpieczni.

Kluczową kwestia , aby to osiągnąć jest odpowiednia edukacja od najmłodszych lat,  połączona z rozwijaniem  odpowiedzialności, wzajemnego szacunku wśród wszystkich uczestników ruchu drogowego. Właściwa postawa i przestrzeganie zasad przez kierujących pojazdami i pieszych pozwoli wyeliminować wiele groźnych sytuacji oraz wypadków drogowych, które niestety niejednokrotnie kończą się tragicznie.

Przy okazji dzisiejszego święta pamiętamy o podziękowaniach dla przedstawicieli policyjnych służb, którzy swoją codzienną pracą zapewniają bezpieczeństwo na naszych drogach.

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Limanowej, 12 maja 2023 r.  od 10:00 – 14:00 na placu przed Pływalnią Limanowską  odbędzie się  „Otwarty Dzień z Powiatową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”. Wydarzenie organizowane jest przez Powiat Limanowski przy współpracy z Małopolską Wojewódzką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Komendą Powiatową Policji w Limanowej, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej, Auto Moto Klubem Limanowa, Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Nowym Sączu oraz Pływalnią Limanowską.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia oraz towarzyszących mu atrakcji znajdują się TUTAJ

Serdecznie zapraszamy do udziału i wspólnego świętowania Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego!