Baza Lubogoszcz ugościła młodzież

Tegoroczny finał 66. Młodzieżowego Zlotu im. Elfrydy i Czesława Trybowskich wyznaczono w Bazie Szkoleniowo – Wypoczynkowej „Lubogoszcz” w Kasince Małej.

Pięć szkół wzięto udziału w zadaniach, jakie organizatorzy przygotowali w Bazie. Poza testem wiedzy przygotowano testy sprawnościowe, a wśród nich zadanie dla najsprawniejszych czyli zjazd na tyrolce pod czujnym okiem Jarka Jurczakiewicza wytypowane trójki z każdej grupy miały szansę zdobyć punkty dla swojej drużyny. Kiedy już zadanie zostało zaliczone można było rekreacyjnie spróbować swoich sił na linie zawieszonej wysoko między drzewami. Pozostałe zadania dla uczestników tegorocznego Zlotu to powrót do przeszłości – w czasach kiedy korzystamy z różnych udogodnień rozbijanie namiotu na czas to było wyzwanie! Na szczęście przydała się prezentacja: jak linki, jak śledzie, jak tropik… A potem to już wszystko zależało od zgrania ekipy i gorącego dopingu. Na szczęście każdy z namiotów finalnie stanął i mógłby służyć jako miejsce na nocleg.

Ostatnią konkurencją badającą sprawność drużyn był rzut butem turystycznym; nie byle jakim –  tylko dobrym, wysłużonym trepem! Najbardziej w tej konkurencji liczyła się siła, więc nie miała sobie równych ekipa ze Szkolnego Koła Turystyczno – Krajoznawczego przy Zespole Szkół Techniczno – Informatycznych. Również oni pokazali klasę przy zwijaniu śpiwora. Z  namiotem jednak najlepiej poradziła sobie grupa z Zespołu Szkoły i Przedszkola w Olszówce – spryt i zwinność oraz zgrana ekipa pokazały, co potrafi ta społeczność. Olszówka najlepiej wypadła też w teście, ale to Szkoła Podstawowa z Harkabuza wygrała w klasyfikacji punktów GOT na podstawie regulaminu Zlotu. Najlepsza w tyrolce okazała się być ekipa ze Szkoły w Chabówce, a szkoła ze Rdzawki zrobiła najciekawszą pozaregulaminową trasę odwiedzając Góry Świętokrzyskie. Po zsumowaniu wszystkich punktów za każdą dyscyplinę kolejne miejsca w klasyfikacji ogólnej otrzymali:

I miejsce: Szkoła Podstawowa im. Władysława Orkana w Chabówce
II miejsce: Zespól Szkoły i Przedszkola im. Marii Konopnickiej  w Olszówce
III miejsce: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Harkabuzie
IV miejsce: Szkoła Podstawowa  im. Bohaterów Walk o Wolność w Rdzawce
V miejsce: Szkolne Koło Krajoznawczo – Turystyczne z Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych w Mszanie Dolnej
VI miejsce:  Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących im. św. Tereski w Rabce – Zdroju.
Gratulujemy wszystkim drużynom, które uczestniczyły w 66. Zlocie Młodzieżowym im. Elfrydy i Czesława Trybowskich – podkreślają organizatorzy. Dziękujemy za wsparcie Sponsorom i Partnerom Rajdu oraz Bazie Szkoleniowo – Wypoczynkowej Lubogoszcz za wspaniałe przyjęcie i pyszny bigos. Dzięki naszemu Sponsorowi – Zakładom Mięsnym „Cichański” – na każdego głodomora czekała jeszcze pyszna kiełbasa, która – jak wiadomo – najlepiej smakuje w górach. Wśród nagród, poza sportowym ekwipunkiem, znalazły się bilety do kina, bilety do parku linowego, bilety na most tyrolski, wyjazdy i zjazdy kolejką krzesełkową Kasina SKI, zimowe karnety na wyciąg Kasina SKI oraz wejściówki na nowo otwartą wieżę i spacer w koronach drzew w Krynicy Zdroju.

Gorące podziękowania przekazujemy również dla naszych sponsorów: Miasta Rabka – Zdrój, Starostwa Powiatowego w Nowym Targu, Starostwa Limanowskiego, Banku Spółdzielczego w Rabie Wyżnej, Urzędu Gminy Mszana Dolna, KASINY SKI, Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – Grupy Podhalańskiej z Rabki – Zdroju,  Wolontariuszy z Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce,  Firm: „Tengri Sport”, „Park Linowy” i „Koperniak” oraz Zakładu Mięsnego Stanisław Cichański „Cichański”.

 

źr.fot.: Gmina Mszana Dolna

image_pdfimage_print

Udostępnij