Eliminacje powiatowe 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

5 luty 2024 r.

Limanowski Dom Kultury serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów oraz dorosłych do udziału w 69. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Od kilkudziesięciu lat  Limanowski Dom Kultury może poszczycić się współorganizacją konkursu, którego głównym organizatorem jest Towarzystwo Kultury Teatralnej z siedzibą w Warszawie. Celem jest przeprowadzenie eliminacji powiatowych dla powiatu limanowskiego, a przygotowywane one są we współpracy z Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Tegoroczny konkurs tradycyjnie zostanie przeprowadzony w formie czterech odrębnych turniejów:
A. Turnieju Recytatorskiego
B. Turnieju „Wywiedzione Ze Słowa”
C. Turnieju Teatrów Jednego Aktora
D. Turnieju Poezji Śpiewanej

Termin eliminacji powiatowych: 5 marca 2024 r. godz. 10:00

Miejsce eliminacji powiatowych: sala kameralna w budynku Limanowskiego Domu Kultury

Termin dostarczania kart zgłoszenia: 29 lutego 2024 r.

Miejsce dostarczania kart zgłoszenia: Limanowski Dom Kultury, ul. B. Czecha 4, 34-600 Limanowa

Organizatorzy proszą o szczegółowe zapoznanie się z regulaminem konkursu oraz o elektroniczne wypełnianie kart zgłoszenia!

Należy zwrócić uwagę na dwa bardzo ważne zapisy w regulaminie, które są wyróżnione grubą czcionką:
* pkt I. 2a – poszerza – a przez to uściśla i czyni kategorycznym – zapis o obowiązku przygotowania repertuaru niewykonywanego wcześniej na żadnym konkursie / festiwalu;
* pkt II. D – precyzuje i podkreśla, że w turnieju wywiedzione ze słowa propozycja repertuarowa musi wychodzić od słowa i pozostawać w związku ze słowem.

Uwaga! Informacja dla Szkół
Do udziału w eliminacjach powiatowych w turnieju recytatorskim zakwalifikowanych zostać może do 5 reprezentantów, natomiast we wszystkich turniejach łącznie – nie więcej niż 10 reprezentantów z jednej szkoły (obowiązuje dołączenie protokołu eliminacji szkolnych).

Szczegółowy regulamin oraz karty zgłoszenia można pobrać poniżej.

Nagrody w eliminacjach powiatowych 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego współfinansowane są  ze środków Powiatu Limanowskiego.

Zachęcamy do udziału!

Informujemy również, iż kolejny stopień eliminacji czyli eliminacje rejonowe dla regionu sądeckiego zaplanowane zostały na 9 kwietnia 2024 r. /wtorek/ w MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu. Eliminacje wojewódzkie natomiast odbędą się w Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.

źr. LDK Limanowa