Finał Powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” – edycja 2024

8 kwietnia 2024 r.

5 kwietnia 2024 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej został finał powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież zapobiega pożarom” organizowanego przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Limanowej oraz Starostwo Powiatowe w Limanowej. W wydarzeniu uczestniczyli Starosta Limanowski Mieczysław Uryga oraz Przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego Józef Pietrzak.

Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe (klasy I- IV), szkoła podstawowe (klasy V- VIII) i szkoły ponadpodstawowe. Finał powiatowy turnieju składał się z dwóch części  – pisemnej zawierającej 30 pytań testowych oraz części ustnej, do której kwalifikowało się pięciu najlepszych uczestników.

Poniżej przedstawiamy listę laureatów powiatowych rozgrywek w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn.„Młodzież zapobiega pożarom”:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy I-IV) :

1. Miejsce – Martyna Kaptur
  2. Miejsce – Patryk Kula
  3. Miejsce – Stanisław Michura
  4. Miejsce – Maciej Pala
  5. Miejsce – Zuzanna Trojanowicz

II grupa wiekowa (szkoły podstawowe klasy V-VIII) :

1. Miejsce – Antoni Atłas
  2. Miejsce – Konrad Król
  3. Miejsce – Rafał Surdziel
  4. Miejsce – Dawid Piotrowicz
  5. Miejsce – Zuzanna Opyd

III grupa wiekowa (szkoły ponadpodstawowe) :

1. Miejsce – Radosław Kaczmarczyk
  2. Miejsce – Marek Gruszka
  3. Miejsce – Michalik Alicja
  4. Miejsce – Mateusz Złydaszyk
  5. Miejsce – Tomasz Piaskowy

Zwycięzcy pierwszego i drugiego miejsca poszczególnych grup będą reprezentować Powiat Limanowski w wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który odbędzie się 27 kwietnia 2024 r. w Muzeum Pożarnictwa w Alwerni.

Serdecznie gratulujemy!

Fundatorem nagród dla zwycięzców było Starostwo Powiatowe w Limanowej. Wszyscy uczestnicy  zostali również nagrodzeni upominkami w postaci dyplomów pamiątkowych oraz bonów upominkowych na Pływalnię Limanowską.

źr./fot.:  KP PSP Limanowa